Polska pecetami stoi. Dane statystyczne na temat polskich graczy

Firma badawcza Newzoo, zajmująca się branżą gier, opublikowała ciekawą infografikę dotyczącą nawyków growych Polaków.

Można się z niej między innymi dowiedzieć, że spośród krajów europejskich zdominowanych przez gry PC znajdujemy się aż na drugim miejscu. Wydatki 13,4 miliona polskich graczy (bo według wyliczeń Newzoo tylu właśnie nas jest) plasują nasz kraj na 24 miejscu na świecie pod względem pieniędzy wydawanych na gry.

Niestety, z danych wynika, że nieco ponad połowa z nas w ogóle płaci za gry - może to świadczyć o dużej popularności gier f2p, ale też wysokim poziomie piractwa. Najwięcej jest w Polsce graczy niedzielnych, bo aż 12 milionów. 9,6 miliona używa do gry PC/Maków, 6,2 zaś konsol stacjonarnych.

Reklama

Co ciekawe, handheldy kupuje tylko 1,1 miliona z nas. O wiele więcej gra na smartfonach (5,6 mln), ale też tabletach (1,9 mln). Lubimy MMO - w Polsce znaleźć można aż 6 milionów graczy lubujących się w dużych multiplayerowych grach. Z infografiki wynika również, że 4/10 z nich pracuje na pełny etat.

Powyższy podział jest jednak mało przejrzysty - rozgranicza na przykład gry społecznościowe i dla graczy niedzielnych oraz gry PC. Na szczęście poniżej znajduje się lepsze wyjaśnienie, według którego 97,6% naszych graczy wybiera komputer. Nie oznacza to, że w pozostałych 2,4% znajdują się gracze konsolowi.

Liczby te przenikają się - dedykowanych, stacjonarnych urządzeń do gier używa 46,6% graczy. 20% z nas nie stroni od tabletów i handheldów, a aż 69,2% gra na telefonach. Poniżej możecie zobaczyć pełną infografikę z wyżej opisanymi danymi:

CD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy