Polacy Mistrzami Świata w Warhammera 40k!

Polscy gracze po raz kolejny pokazali klasę. Tym razem nie chodzi co prawda o esport, a o gry stołowe / planszowe, ale fakt jest niezaprzeczalny - Polska została mistrzem świata w Warhammera 40k.

Warhammer 40k nie jest nawet w najmniejszym stopniu tak popularny jak największe tytuły esportowe, co w żadnym stopniu nie umniejsza wyniku polskich zawodników. Podczas rozgrywanych w trakcie minionego weekendu mistrzostw świata, czyli turnieju World Team Championship, Polska zajęła pierwsze miejsce, w finale pokonując Anglię. 

Reklama

Wcześniej na swojej drodze do tego rezultatu spotkali i pokonali m.in. zawodników RPA, Walii, Finlandii, Szwecji i Hiszpanii. Jedynym zespołem, który stawił twardy opór naszym graczom byli Amerykanie. Tym samym jest to pierwsze od 9 lat zwycięstwo Polaków na turnieju tak wysokiej rangi. Tak o swoim rezultacie napisali potem na swoim profilu na Facebooku:

Jakby tego było mało, to nasz zawodnik, Jakub “Skark" Wichrowski był MVP turnieju. On również podsumował całe wydarzenie ze swojej perspektywy:

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Warhammer 40K | Games Workshop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy