Warhammer 40,000: Boltgun - recenzja. Strzelankowa klasyka w kultowym uniwersum

Boltgun to prawdziwa uczta dla miłośników Warhammera 40,000 i miłośników retro-stylizowanych strzelanek. To gra, obok której nie powinieneś przejść obojętnie, jeżeli zaliczasz się do choć jednej z tych grup.

Warhammer 40,000: Boltgun to efektowna strzelanka pierwszoosobowa, będąca swoistym hołdem dla klasycznych tytułów takich jak Doom czy Quake. Ale produkcja studia Auroch Digital to nie tylko nostalgiczne odniesienia do klasyki. To również solidna porcja nowych, świeżych rozwiązań.

Głównym bohaterem gry jest Sternguard - weteran Ultramarines, który na polecenie Inkwizycji stawia czoła Czarnemu Legionowi i ich demonom. Ta rola daje nam możliwość dogłębnego zrozumienia działania Kosmicznych Marines - jednej z kluczowych postaci w uniwersum Warhammer 40,000. Gra oferuje zarówno epickie momenty, jak i bardziej kameralne sceny, w których skupia się na doświadczeniach i walkach, które toczy nasz protagonista.

Reklama

Warhammer 40,000: Boltgun to przemyślana hybryda, w której najważniejsze cechy uniwersum harmonijnie przeplatają się z dynamiczną akcją. Gra dostarcza niesamowite i ekscytujące doznania, czerpiąc z najlepszych elementów klasycznych strzelanek, a także wprowadzając unikalny system walki, który wyróżnia się nie tylko brutalnością i dynamiką, ale i taktyczną głębią.

Każde starcie jest kombinacją sprytnej strategii, szybkich posunięć i efektywnego zarządzania amunicją. W związku z różnorodnością przeciwników - od zwykłych Marines Chaosu po potężne Terminatory i nieprzewidywalnych Championów - każda bitwa oferuje niepowtarzalne doświadczenie, zmuszając nas do nieustannego dostosowywania taktyki i szybkiego podejmowania decyzji.

System ulepszeń broni wprowadza dodatkową warstwę strategiczną. W miarę postępu gry odblokowujemy nowe rodzaje broni i ulepszeń, dzięki którym możemy sprostać rosnącym wyzwaniom. Decyzje dotyczące ulepszeń mają kluczowe znaczenie i warto je dobrze przemyśleć. Czy wybierzesz działo plazmowe, które wystrzeliwuje plazmowe pociski, niszczące prawie wszystko na swojej drodze, czy może postawisz na bolter, wiernego towarzysza każdego Kosmicznego Marines? Wybór zależy od twojego stylu gry. Każda broń posiada swoje unikalne cechy i sytuacje, w których sprawdza się najlepiej.

Warhammer 40,000: Boltgun to nie tylko widowiskowa akcja, ale także bogactwo sekretów do odkrycia. Przemierzając mroczne korytarze, natrafiamy na liczne tajemnice i zagadki. Niektóre z łamigłówek są dość trudne do rozwiązania, ale nagroda za ich rozwikłanie zazwyczaj rekompensuje włożony wysiłek. Choć trzeba przyznać, że mniej doświadczeni gracze mogą mieć problemy.

Całość jest połączona w spójną całość za pomocą atrakcyjnej oprawy audiowizualnej. Grafika, choć nie jest technologicznym majstersztykiem, przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi retro (do których, nawiasem pisząc, ja też się zaliczam). Warhammer 40,000: Boltgun wygląda, jakby został przeniesiony prosto z lat dziewięćdziesiątych, jedynie z zachowaniem współczesnych standardów (rozdzielczość, proporcje obrazu itd.). Moim zdaniem, efekt końcowy jest co najmniej bardzo dobry.

Oprawę graficzną doskonale uzupełnia udźwiękowienie. Na tyle dobre, że często to właśnie dźwięk przyciąga najwięcej uwagi. Ścieżka dźwiękowa jest pełna ostrych, ciężkich i dynamicznych brzmień, które wprowadzają nas w nastrój walki. Soundtrack oraz odgłosy towarzyszące rozgrywce doskonale komponują się z uniwersum Warhammera 40,000. To mroczny, brutalny świat, a twórcy starali się to podkreślić na każdym kroku. Efekt? Świetny.

Podsumowując, Warhammer 40,000: Boltgun to gra, która powinna znaleźć się na liście każdego miłośnika gatunku - niezależnie od tego, czy jest fanem uniwersum, czy nie. Auroch Digital zasługuje na uznanie za pomysłowe połączenie strzelanki w klasycznym wydaniu i świata Warhammera 40,000. Pomimo pewnych niedociągnięć, takich jak momenty, w których fabuła staje się nieco monotonna, czy niektóre zagadki, które mogą okazać się zbyt skomplikowane, jest to produkcja, która zasługuje na uznanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warhammer 40K

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy