Reklama

Pokemon Scarlet & Violet: Największa premiera 2022 roku!

​Informacje o niskiej liczbie klatek w Pokemon Scarlet & Violet nie dotarły najwyraźniej do Wielkiej Brytanii. Gra bardzo dobrze sprzedaje się w wersji pudełkowej.

Game Freak narzuciło w tym roku spore tempo w wydawaniu nowych gier z serii Pokemon. Legends: Arceus ujrzało światło dzienne 28 stycznia i wydawało się, że nie zobaczymy już żadnych nowych Pokemonów w tym roku. Tymczasem 18 listopada na półki sklepowe trafiło Scarlet & Violet, które jak na razie sprzedaje się bardzo dobrze.

Nowa odsłona serii jest jak na razie najlepszą pudełkową premierą tego roku. O zaledwie 4% Scarlet & Violet pokonało Fifę 23, co w Wielkiej Brytanii jest nie lada osiągnięciem. Co więcej, Pokemony dostępne są wyłącznie na Nintendo Switchu, w przeciwieństwie do Fify, którą można kupić na wszystkie współczesne platformy.

Reklama

Pokemon Scarlet & Violet zgarnęły solidne recenzje wśród krytyków i wiele wskazywało na to, że Game Freak pociągnęło dalej rozwiązania, które ciepło przyjęto w Legends: Arceus.

Kiedy gra trafiła już jednak do większej liczby graczy, bardziej ewidentne stały się problemy techniczne. Liczba klatek momentami spada do zatrważających wartości i powoduje ogromny dyskomfort.

Fanów zastanawia teraz przede wszystkim fakt, czy Game Freak planuje jakieś aktualizacje do swojej gry. Pokemon Scarlet & Violet nie powinno pozostać dłużej w takim stanie i gdyby grało się płynniej, mogłoby to znacząco wpłynąć na ogólne opinie na temat tej produkcji. Nie zmienia to jednak faktu, że czekało na ten tytuł sporo graczy, a w Wielkiej Brytanii lepszą premierę zaliczyło tylko Sun & Moon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama