Reklama

​Pokemon Go przyniosło dla Niantic prawie 5 miliardów dolarów przychodów

Pokemon Go pozostaje jedną z najpopularniejszych dostępnych gier mobilnych, stale rozwijającą się na wielu rynkach. Produkcja powstała z ramienia Niantic, wygenerowała od czasu swojej premiery już 4,7 mld dolarów.

Pokemon Go wypuszczone zostało na rynek w 2016 roku. Gra mobilna bazująca na technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) idealnie wkomponowała się w gusta szerokiej społeczności, przyciągając miliony graczy z całego świata. Oczywiście sukces tej produkcji to w dużej mierze pokłosie rozpoznawalności i znaczenia marki, jaką są Pokemony.

Pokemon Go, czyli lukratywny biznes dla producentów z Niantic

Według danych pochodzących z serwisu Appmagic Pokemon Go od swojego debiutu zarobił już blisko 4,7 mld dolarów, a sama gra zanotowała łącznie przeszło 600 milionów pobrań na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Reklama

Analiza ostatniego miesiąca rzuca nieco więcej światła na sukces i fenomen dzieła od Niantic. Okazuje się bowiem, że Pokemon Go generuje dziennie średni zarobek na poziomie 2,3 mln dolarów, pozostając tym samym najlepiej zarabiającą grą mobilną dostępną na rynku.

Na sukces gry wpływa jeszcze jeden kluczowy czynnik. Przede wszystkim Pokemon Go oferuje darmową rozgrywkę opartą o model free-to-play. W tytule uświadczymy jednak dosyć szeroki system mikropłatności, który napędza cały mechanizm związany z ekosystemem gry.

Dodatkowo regularne wydarzenia tematyczne związane z Pokemonami wpływają na to, że do gry trafia kolejna baza użytkowników. Z kolei starsi gracze obcujący już od jakiegoś czasu z produkcją nie mają powodów do narzekania i znużenia samą rozgrywką. Jak więc widać, Niantic stworzyło prawdziwą maszynę do zarabiania pieniędzy i dostarczania ludziom sporo rozrywki związanej jednocześnie z graniem i aktywnością na świeżym powietrzu - w każdym niemal zakątku świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy