Pokemon GO przez 5 lat istnienia zdołał zarobić krocie

​Pokemon GO 6 lipca obchodziło 5. urodziny. Gra od premiery zdołała wygenerować 5 miliardów dolarów przychodu. Imponujące statystyki potwierdzają, że jest to jeden z fenomenów branży gier.

Pokemon GO swego czasu cieszył się ogromną popularnością i chociaż najlepszy okres ma już za sobą. to nadal nie może narzekać na brak zainteresowania. Gra dostępna na Androida oraz iOS 6 lipca obchodziła 5. urodziny i według statystyk opublikowanych przez firmę analityczną Sensor Tower od momentu premiery zdołała ona wygenerować 5 miliardów dolarów przychodu.

Jest to imponujący wynik, z kolei przez wszystkie te lata produkcja zarabiała średnio 1 mld USD rocznie. Do tego tytuł pobrano 632 mln razy. W Stanach Zjednoczonych Pokemon GO odnotował 1,9 miliarda dolarów przychodu. Ogółem 52% całkowitego przychodu pochodzi z Androida a 48% z iOS.

Reklama

Gra od stycznia do czerwca 2021 roku zdołała wygenerować 641,6 mln dolarów przychodu, co tylko potwierdza, że posiada aktywnych użytkowników. Portal Statista podaje, że w Pokemon GO miesięcznie w produkcję gra średnio 70 milionów ludzi na całym świecie. Średnia liczba dzienna graczy wynosi 6-7 mln.

Warto wspomnieć, że wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu wpłynęło na popularność gry w tamtym regionie. Dlaczego? Otóż jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu przez żołnierzy Stanów Zjednoczonych ulokowanych w bazie Bagram było granie w Pokemon GO.

Teraz w tamtym regionie nie ma już tylu fanów wspomnianej gry. Pokemon GO doprowadziło jednak do kilku groźnych wypadków, a także skazania Rusłana Sokołowskiego na karę 3,5 lat więzienia w zawieszeniu za obrazę uczuć religijnych. Chodziło to, że mężczyzna postanowił łapać w cerkwi pokemony i zrobić z tego materiał na YouTube.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy