Po zapowiedzi sequela Dragon’s Dogma bije rekordy popularności

​Wygląda na to, że na drugą część Dragon’s Dogma czekało więcej graczy niż mogliśmy się spodziewać. Niektórzy z nich postanowili wrócić do pierwszej gry i przypomnieć sobie ją, zanim światło dzienne ujrzy dwójka.

Dużo mówiło się o Dragon’s Dogma 2 w ostatnich tygodniach. Kiedy rozpoczął się okres E3, a wydawcy zapowiadali swoje pokazy podczas różnych imprez, wiele oczu było zwróconych na Capcom, które w rękawie mogło trzymać właśnie sequela.

Długo czekaliśmy na zapowiedź drugiej części i ostatecznie nadeszła ona w ostatnim momencie - pod koniec transmisji z okazji 10. rocznicy serii. Na ekranie pojawiło się logo, a po social mediach błyskawicznie rozszedł się krótki teaser oficjalnie potwierdzający trwające prace nad Dragon’s Dogma 2.

Reklama

Nie trzeba było długo czekać na reakcje graczy na tę zapowiedź. W miniony weekend pierwsza część zanotowała najwyższą liczbę graczy online od sześciu lat, kiedy pierwszy raz pojawiła się na rynku. W niedzielę online było 6 582 osób na Steamie, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na starszą grę single player.

Zapowiedź dwójki to oczywiście tylko jeden z powodów większego zainteresowania Dragon’s Dogma. Podczas 10. rocznicy rozpoczęto również bardzo kuszącą promocję. Grę można aktualnie kupić za niecałe 5 dolarów, co najwyraźniej skusiło wielu graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy