Reklama

PlayStation Vita - to koniec tej konsoli

​Jeśli mieliście nadzieję, ze handheld Sony będzie jeszcze rozwijany i otrzyma w przyszłości nowe gry, mamy dla was złą wiadomość.

Japońsko-amerykański koncern zdecydował, że PlayStation Store nie będzie przyjmował żadnych nowych gier ani ulepszeń już wydanych tytułów, począwszy od lata bieżącego roku. Sam sklep pozostanie otwarty, lecz nie będą się w nim pojawiać już żadne nowości.

Reklama

Taka informacja trafiła prawdopodobnie do wszystkich deweloperów, którzy do tej pory tworzyli gry z myślą o PlayStation Vicie. Podzieliła się nią na Twitterze firma Sometimes You, która w przeszłości wydawała single-playerowe tytuły oparte na silnikach graficznych Unity, Ren'Py oraz Defold.

"Przykre wiadomości - wygląda na to, że dotychczasowe deadline'y dla nowych cyfrowych wydań dla PS Vity pozostają aktualne. To oznacza, że sklep będzie nadal dostępny, ale od najbliższego lata nie będą się w nim pojawiać żadne nowe gry" - czytamy w tweecie Sometimes You. Co więcej, deweloperzy od tego momentu nie będą mogli także wydawać aktualizacji do stworzonych przez siebie produkcji.

Sony w ostatnim czasie zapewniło posiadaczom PlayStation Vity prawdziwy rollercoaster. Najpierw ogłosiło, że planuje zamknięcie wewnętrznych sklepów dla PlayStation 3, PSP oraz PlayStation Vity. Później - pod naporem graczy - zmieniło zdanie, przyznało, że popełniło błąd, i zapowiedziało, że gry na PlayStation 3 i PlayStation 3 dalej będzie można kupować w wersjach cyfrowych za pośrednictwem oficjalnej platformy (decyzję dotyczącą PSP podtrzymano).

Ostatecznie jednak wychodzi na to, że oferta wewnętrznego sklepu PlayStation Vity szybko się zestarzeje. Czy to oznacza, że platforma nie przynosiła już na tyle wysokiego dochodu, że Sony nie chciało się nią w ogóle zajmować? A może koncern planuje wydać w przyszłości nową przenośną konsolę i przygotowuje pod nią rynek?

PlayStation Vita to przenośna konsolka, którą zaprezentowano oficjalnie w styczniu 2011 roku. Swoją premierą w Europie miała miejsce w lutym 2012. Produkt zrobił klapę, sprzedając się w zaledwie 15 mln egzemplarzy na całym świecie. To znacznie mniej niż poprzedni handheld od Sony, czyli PSP (PlayStation Portable), który rozszedł się w nakładzie 76 mln sztuk. Najpopularniejszą grą na PlayStation Vitę był Minecraft, którego kupiły ponad 2 mln osób.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje