PlayStation Spartacus. Sony zaprezentuje swoją wersję Game Passa?

​Sony chce zacząć mocniej i efektywniej rywalizować z Microsoftem. W ciągu najbliższych dni producent konsoli PlayStation ma wprowadzić na rynek usługę, która będzie swoistą odpowiedzią na Xbox Game Pass. Według doniesień ma to być "PlayStation Spartacus".

Xbox Game Pass to rodzaj subskrypcji oferujący ponad 100 różnych, uznanych gier. Co miesiąc do katalogu tej usługi dodawane są kolejne wysokiej jakości tytuły. Game Pass jest najbardziej centralnym punktem jeśli chodzi o gaming w Microsofcie. Usługa istnieje od 2017 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród graczy.

Reklama

PlayStation Spartacus - oto odpowiedź Sony na Xbox Game Pass?

Jak podaje Bloomberg, Sony już od dawna ma spore zakusy do tego, by wprowadzić na rynek usługę, która będzie mogła swoją konkurencyjnością dorównać sławnemu Game Passowi. Oczywiście warto tutaj uczciwie wskazać, że użytkownicy PlayStation mają aktualnie tzw. PlayStation Plus, czyli autorski model subskrypcji, przy czym eksperci i analitycy są zgodni: usługa Xboxa pozostaje na ten moment bezkonkurencyjna.

Doniesienia rzucają więcej światła na sprawę. Usługa od firmy Sony nosi roboczą nazwę "PlayStation Spartacus". Ten model subskrypcji ma łączyć dwie znane do tej pory usługi - wspomniane PS Plus oraz PS Now. Jeśli wszelkie przecieki znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to Spartacus zagości na rynku w ciągu kilku najbliższych dni.

Przecieki wskazują również, iż nowa usługa ma oferować użytkownikom kilka wariantów subskrypcyjnych. Jeden z nich ma umożliwiać streamowanie gier przez internet i dawać dostęp do rozwiniętych wersji demonstracyjnych niektórych tytułów. Czy PlayStation Spartacus wpisze się w gusta graczy i nawiąże godną rywalizację z Xbox Game Pass?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy