PlayStation Plus wprowadzi trofea do klasycznych gier z PlayStation

To nie lada gratka dla zwolenników "maksowania" gier. Sony wprowadzi trofea do starszych tytułów, dostępnych w ramach nowej wersji usługi PlayStation Plus.

Jak wiadomo, w czerwcu PlayStation Plus zadebiutuje w nowej, rozszerzonej formie. Gracze będą mogli zdecydować się na droższe wersje usługi, w ramach których otrzymają dostęp do katalogu gier z poprzednich generacji PlayStation (począwszy od pierwszej).

Okazuje się, że Sony zadba nie tylko o kompatybilność starszych tytułów z PlayStation 4 i PlayStation 5, ale także wprowadzi do nich trofea. Co prawda pewnie nie do wszystkich, ale możemy mieć nadzieję, że przynajmniej te najpopularniejsze tytuły zostaną o nie wzbogacone.

Reklama

Syphon Filter w ramach PlayStation Plus z trofeami

Sony Bend, studio odpowiedzialne m.in. za Days Gone, poinformowało, że jego starsza gra, która trafi do PlayStation Plus w nowym wydaniu - Syphon Filter - otrzyma trofea. To oznacza, że gracze będą mogli "wbić platynę" w kultowej produkcji z 1999 roku.

Oczywiście mówimy tylko o jednej grze, ale mało prawdopodobne, aby Sony miało na tym poprzestać. Już jakiś czas temu do sieci trafiły doniesienia o pewnym patencie, który pozwoli twórcom wprowadzać system trofeów do tytułów pochodzących z PSX-a, PlayStation 2 i PlayStation Portable (przypomnijmy, że pucharki pojawiły się dopiero na PlayStation 3). Jeśli do tego dojdzie, będzie to dla wielu graczy dodatkowa motywacja, by kupić PlayStation Plus w droższej wersji i wrócić do ogrywania gier z poprzednich epok. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy