PlayStation Plus Premium za darmo na tydzień. Jak wykorzystać okres próbny?

Sony właśnie udostępniło próbną wersję PlayStation Plus Premium i Extra. Przez cały tydzień możecie przetestować nową usługę Sony i sprawdzić, czy jest to coś, w co powinniście zainwestować.

Jak dostać PlayStation Plus Premium za darmo?

Proces aktywowania okresu próbnego jest na szczęście bardzo prosty i można wykonać go zarówno z poziomu konsoli, jak i przeglądarki. Wystarczy udać się do menu zakupu abonamentu i wybrać plan, który nas interesuje.

Przy okazji wyboru wariantu, gdzie decydujemy o długości okresu, na jaki chcemy wykupić wybraną usługę, pojawia się teraz kwota 0,00 złotych. Pierwszy tydzień jest bowiem dostępny za darmo i po zatwierdzeniu metody płatności bez żadnego obciążenia zostanie aktywowany wybrany przez nas pakiet.

Oznacza to oczywiście, że będziecie musieli anulować rozpoczętą subskrypcję przed upływem siedmiu dni. Jeżeli tego nie zrobicie, wasze konto zostanie obciążone zgodnie z wariantem subskrypcji, który wybraliście.

Reklama

Sprawdź wszystkie korzyści PlayStation Plusa

Biorąc pod uwagę liczbę możliwości jakie gwarantują użytkownikowi PlayStation Plus Extra i Premium, siedem dni to bardzo niewiele czasu. Zanim zabierzecie się więc za ogrywanie produkcji z biblioteki, przetestujecie wszystkie opcje wybranej subskrypcji. Ostatecznie celem tego eksperymentu jest bowiem przekonanie się, czy powinniście zainwestować jakieś pieniądze w nową usługę Sony. W tydzień nie uda Wam się przejść wielu tytułów.

W przypadku PlayStation Plus Extra oznacza to zapoznanie się z katalogiem ponad 400 tytułów z PS4 i PS5 oraz usługą Ubisoft+ Classics. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że w obu przypadkach nie będziemy mieli do czynienia z najnowszymi produkcjami. Obie usługi aktualizowane są na bieżąco, a Sony zapewnia już dostęp do Ghost of Tsushima: Director’s Cut, Ghostrunnera czy Returnal, ale w przeciwieństwie do Game Passa, ekskluzywne produkcje nie będą tutaj trafiać w dniu premiery.

Wszystkie opcje odblokowane po zakupie PlayStation Plus Extra będą również dostępne dla posiadaczy najdroższej wersji subskrypcji, PlayStation Plus Premium.

Opcja Premium to gratka przede wszystkim dla fanów klasyków, których pełną listę znajdziecie na stronie PlayStation. Dzięki tej usłudze możecie cofnąć się do czasów PS1, PS2 czy PS3 i ograć produkcje, na których wychowywaliście się albo dla których wybieraliście się na wagary. Ponadto, PlayStation Plus Premium gwarantuje dostęp do próbnych wersji nowych gier i strumieniowania w chmurze.

Rosnąca biblioteka gier

Jeżeli zdecydowaliście się na wersję Premium, na sam początek proponuję sprawdzić wersje próbne gier. Podobnie jak pozostałe biblioteki klasyków czy gier z PS4/PS5, lista oferowanych triali jest aktualizowana. W momencie pisania tego artykułu można w ramach subskrypcji sprawdzić chociażby Horizon Forbidden West, Tiny Tina’s Wonderlands czy Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Czas jest oczywiście ograniczony, ale warto zapoznać się z tą usługą.

Potem posiadacze Premium powinni zaznajomić się z listą klasyków. Jest to opcja bardzo wyjątkowa i dedykowana konkretnemu rodzajowi graczy. Wielu posiadaczy PS4 czy PS5 nie pamięta w ogóle tych odległych czasów albo gry zestarzały się dla nich na tyle mocno, że nie jest to dla nich dobra alternatywa dla współczesnych tytułów. Jeżeli jednak jesteście w gronie osób lubiących cofnąć się czasami do początków gamingu, znajdziecie na to wiele sposobów w kolekcji PlayStation Plus Premium.

Dla posiadaczy PC wariant Extra może stać się doskonałym narzędziem do ogrywania ekskluzywnych tytułów z PlayStation. Możecie wykupić sobie Plusa na parę miesięcy i stopniowo nadrabiać to, co jest aktualnie dostępne w ofercie. Pełny katalog gier w kolejności alfabetycznej znajdziecie tutaj.

W ramach PlayStation Plus Extra i Premium dostępne jest również Ubisoft+ Classics. Jak sama nazwa wskazuje, nie znajdziecie tam najnowszych premier Ubisoftu, ale możecie za to cofnąć się do poprzednich części serii Far Cry czy Assassin’s Creed.

Nowe wersje PlayStation Plusa niosą ze sobą wiele możliwości, które trudno będzie przetestować w ciągu zaledwie siedmiu dni. Kiedy będziecie mieli kilka dni wolnego czasu, warto aktywować okres próbny i przekonać się na własnej skórze, co przygotowało dla swoich fanów Sony. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | PS Plus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy