​PlayStation otrzyma integrację z Discordem już w przyszłym roku?

Na funkcję, która na konsolach Xbox jest już dostępna od pewnego czasu, użytkownicy PlayStation będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Mowa o pełnoprawnej integracji z konsolą najpopularniejszej aplikacji do komunikacji, czyli słynnego Discorda.

Xbox już ma Discorda. Pora na PlayStation

Discord to platforma, która na rynku debiutowała w 2015 roku. Od tamtej pory usługa rozprzestrzeniała się wśród internautów w zastraszającym tempie. Teraz z całą pewnością możemy stwierdzić, że aplikacja cieszy się największą popularnością wśród wielu społeczności m.in. graczy, którzy używają jej do prowadzenia komunikacji głosowej, tekstowej oraz udostępniania filmów, zdjęć i innych danych.

W połowie ubiegłego miesiąca konsole Xbox otrzymały pełne wsparcie i integrację z aplikacją Discord. Aktualizacja zagościła nie tylko na konsolach nowej generacji od Microsoftu, czyli Xbox Series X/S, ale także na starszym sprzęcie - Xbox One.

Reklama

Discord nadal nie jest jednak zintegrowany z konsolami PlayStation. Ku uciesze wszystkich posiadaczy urządzeń od Sony’ego, najnowsze przecieki opublikowane przez rzetelnego informatora Toma Hendersona mówią jednoznacznie, że stan też może już niebawem się zmienić.

Według niego integracja Discorda z PlayStation 4 oraz PlayStation 5 nastąpi wraz z debiutem aktualizacji oprogramowania sygnowanego numerem 7.00. Może z określeniem "niebawem", nieco się zapędziliśmy, ale rzeczony update planowany jest na 8 marca 2023 roku.

Jeśli harmonogram japońskich producentów się nie zmieni, to najprawdopodobniej właśnie od tego dnia użytkownicy PlayStation otrzymają pełnoprawną możliwość do korzystania z Discorda za pośrednictwem swoich konsol.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Discord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy