Reklama

PlayStation Direct już w Europie. Na razie w jednym kraju

​Wyczekiwana przez Europejczyków usługa trafiła w końcu na Stary Kontynent. Na początek do Niemiec.

Na niemieckim koncie PlayStation na Twitterze pojawiła się informacja o debiucie oficjalnego sklepu PlayStation Direct u naszych zachodnich sąsiadów. Wkrótce jego oferta powinna zostac udostępniona także w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii oraz Luksemburgu.

Prawdopodobnie dojdzie do tego jeszcze w obecnym roku fiskalnym, kończącym się 31 marca 2022. Jeszcze nie wiadomo, kiedy PlayStation Direct trafi do  kolejnych krajów, w tym do Polski.

"Sklep direct.playstation.com wkracza do Europy, począwszy od oficjalnej premiery w Niemczech. Wielka Brytania, Francja, Belgia, Holandia i Luksemburg dołączą już wkrótce. Zapraszamy do sklepu po więcej informacji!" - czytamy na niemieckim profilu PlayStation na Twitterze.

Reklama

Czym jest PlayStation Direct? To nic innego jak oficjalny sklep PlayStation, w którym można zamawiać nie tylko pudełkowe wersje gier, ale także konsole, gogle PlayStation VR oraz akcesoria, takie jak pady w różnych wersjach kolorystycznych czy kontrolery do PS VR.

Oferta początkowo trafiła do Stanów Zjednoczonych, gdzie błyskawicznie zyskała duże zainteresowanie. Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, zapowiedział, że stopniowo będzie wprowadzana do kolejnych krajów.

To na pewno dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Sony, choć ci pewnie bardziej ucieszyliby się, gdyby poprawiła się ich dostępność w sklepach. Jednak zanosi się na to, że problemy z produkcją i dostawami PlayStation 5 - wynikające w głównej mierze z ograniczonej podaży półprzewodników potrzebnych do produkcji podzespołów - utrzymają się co najmniej do 2023 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje