PlayStation 5 zdominowało rynek konsolowy? Dane nie pozostawiają złudzeń

W ciągu ostatniego półrocza PlayStation 5 nie miało sobie równych. Najnowsza next-genową konsolę od Sony kupiło bardzo wiele osób. Tym samym gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni zdystansował swoich konkurentów.

Serwis GamesIndustry.biz dotarł do bardzo interesujących i świeżych informacji. Według GfK PlayStation 5 rozchodziło się w ostatnim roku jak świeże bułeczki. Na samym rynku w Wielkiej Brytanii konsola zgarnęła aż 43% udziału całej sprzedaży (licząc od listopada 2022 r. do października 2023 r.).

Co ciekawe, PS5 zanotowało wzrosty w ostatnim półroczu i od maja do października sprzedażowy udział urządzenia od Sony wzrósł do 51%. Zapytacie pewnie więc, jak rozkłada się procentowa sprzedaż konkurencyjnych na rynku konsol. Zarówno Xbox jak i Nintendo Switch zanotowały spadki.

Reklama

W przypadku Xbox Series X/S udziały sprzedażowe z ostatniego roku spadły z 26 do 23%. Bardziej sensacyjnie prezentują się z kolei rezultaty Switcha. W tym przypadku mówimy o tąpnięciu z 34 do 25%. Jak wytłumaczyć można sukces Sony związany ze sprzedażą najnowszego PlayStation na terenie Wielkiej Brytanii?

Warto na końcu podkreślić, że PlayStation 5 sprzedało się już w łącznej liczbie 46,6 mln egzemplarzy. Magiczna bariera do przebicia coraz bliżej. Być może 50 milionów pęknie już za kilka tygodni po wyprzedażach świątecznych i noworocznych. Na ten moment PS5 nie plasuje się nawet w dziesiątce najlepiej sprzedających się konsol w dziejach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy