PlayStation 5 z wielce pożądaną funkcją. Łatwiej zagracie ze znajomymi online

Jeszcze w tym roku konsola PlayStation 5 otrzyma użyteczną funkcjonalność. Gracze będą mogli wygenerować specjalny link bądź kod QR bezpośrednio z poziomu urządzenia bądź oprogramowania PlayStation App, który pozwoli w błyskawiczny sposób dołączyć do sesji online w danej grze.

Funkcja ta ma płynnie działać nawet poza samą siecią PlayStation Network. Opcja najlepiej sprawdzi się zwłaszcza w takich sytuacjach, gdy świeżo poznajemy daną osobę. Wygenerowanie linka / kodu QR trwa moment - przesłanie go poprzez różnorakie media społecznościowe - podobny czas.

Co ciekawe, twórcy opracowali unikalny widget dedykowany aplikacji Discord. Podesłanie konkretnego linka z sesją gry na tej platformie nie tylko wygeneruje tam specjalną grafikę, ale także na bieżąco będzie się odświeżał, co pozwoli nam zweryfikować, czy dana sesja online nadal jest aktywna, czy już wygasła.

Reklama

Sony deklaruje, że podejmie współpracę także z innymi partnerami, by rozwiązanie z wygenerowaniem linka / kodu QR cieszyło się jak największym zainteresowaniem i było przyjazne na jak największej liczbie platform. Producenci liczą, że w ten sposób graczom będzie łatwiej nawiązać kontakt z innymi osobami zatapiającymi się w produkcjach dostępnych na PlayStation.

Opcja ta zadebiutuje jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie doczeka się oficjalnej premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy