PlayStation 5 z prawie dwa razy lepszą sprzedażą niż Xbox Series X|S

​Nie są to oficjalne dane, ale pochodzą z dosyć wiarygodnego źródła. Według jednego z branżowych analityków PlayStation 5 sprzedało się do tej pory znacznie lepiej niż Xbox Series X|S.

Choć przez wiele miesięcy na półkach sklepowych o wiele łatwiej było znaleźć Xboksa Series X (a tym bardziej Xboksa Series S), to PlayStation 5 zdecydowanie wygrywa w starciu next-genów w kategorii "liczba sprzedanych egzemplarzy". Piers Harding-Rolls, analityk z agencji Ampere, twierdzi, że nowa konsola Sony sprzedała się do tej pory w blisko dwa razy większej liczbie sztuk niż next-gen od Microsoftu.

Harding-Rolls opublikował notkę dla inwestorów, w której napisał, że PlayStation 5 do końca ubiegłego roku osiągnęło sprzedaż na poziomie 17,1 miliona egzemplarzy. Co ciekawe, to liczba niższa od tej podawanej przez Sony. Japończycy twierdzą, że do końca 2021 rozeszło się 17,3 miliona konsol.

Reklama

Jednak 200 tysięcy nie robi aż tak dużej różnicy przy tej skali. Tym bardziej, że - jak się okazuje - Xbox Series X|S nie nawiązał równorzędnej walki z głównym konkurentem. Co prawda Microsoft nie podaje oficjalnych danych sprzedażowych (być może właśnie z powyższego powodu), ale według Harding-Rollsa PS5 uzyskało wynik o około 1,7 lepszy niż next-gen Microsoftu.

Sony i Microsofcie, przed wami jeszcze daleka droga

Krótsza przez Sony, a dalsza przed Microsoftem, ale obie firmy mają jeszcze ogromny popyt do zaspokojenia. Na świecie wciąż są miliony graczy zainteresowanych zakupem next-gena, ale niemogących tego zrobić z powodu mocno ograniczonej dostępności w sklepach albo niechcących ze względu na znikomą liczbę naprawdę interesujących, next-genowych tytułów.

Na szczęście tegoroczny harmonogram zapowiada się bardzo ciekawie. W tym tygodniu do sklepów trafia Horizon: Forbidden West (exclusive na PlayStation), wkrótce pojawi się w nich Gran Turismo 7, a w późniejszych miesiącach możemy wypatrywać God of War: Ragnarok (PlayStation), Forspoken (PlayStation), S.T.A.L.K.E.R.-a 2 (Xbox) czy Starfielda (Xbox).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 5 | Microsoft | Xbox Series X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy