Reklama

PlayStation 4 podrożało w Kanadzie... ?!

Logika nakazuje, by z upływem czasu ceny sprzętu i innych produktów malały.

Okazuje się jednak, że nie zawsze, o czym przekonali się niedawno kanadyjscy gracze - od minionego weekendu za PlayStation 4 i gry na tę platformę muszą zapłacić kilkadziesiąt dolarów więcej. Czy podobne podwyżki zostaną wprowadzone w innych państwach?

Dosyć nieoczekiwanie przedstawiciele Sony poinformowali, że w Kanadzie zwiększono ceny PlayStation 4, akcesoriów i gier na tę platformę. Konsola podrożała o 50 dolarów kanadyjskich, a pad, kamera i poszczególne o 5 dolarów.

Od teraz PS4 kosztuje więc nie 399,99, a 449,99 dolarów kanadyjskich, podczas gdy DualShock 4 i PlayStation Camera wycenione zostały na 64,99 dolarów kanadyjskich. Z kolei - przykładowo - za inFamous: Second Son trzeba zapłacić 69,99 dolarów kanadyjskich.

Reklama

Skąd tak nagła zmiana i czy jest ona podyktowana - jak niektórzy uważają - pazernością koncernu? Sony twierdzi, że wzrost cen jest "odpowiedzią na warunki rynkowe". Trudno temu zaprzeczyć - w ostatnich dniach dolar kanadyjski jest słabszy od amerykańskiego.

Na tyle, że w chwili obecnej 399,99 dolarów amerykańskich to w przeliczeniu 441 dolarów kanadyjskich, a więc o osiem mniej niż wynosi nowa oficjalna cena PlayStation 4 w Kanadzie. W praktyce Kanadyjczycy za PS4 płacić będą teraz niewiele więcej niż Amerykanie. Drobna różnica może być zabezpieczeniem na wypadek, gdyby kanadyjski dolar nadal tracił. Nie ma więc co siać paniki i obawiać się, że Sony zwiększy ceny swojej nowej konsoli także w innych regionach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama