Reklama

Planetside 2 pobiło własny rekord Guinnessa w jednoczesnej liczbie graczy na serwerze

​Sieciowa strzelanka PlanetSide 2 otrzymała niedawno interesującą aktualizację, umożliwiającą między innymi wzywanie ogromnych statków kosmicznych do pomoc. Nowe treści, w połączeniu z trwającą kwarantanną z powodu pandemii koronawirusa, przyciągnęły na serwery sporo graczy.

To dobre wieści, ponieważ seria PlanetSide od zawsze stawia właśnie na ogromne potyczki, z dziesiątkami graczy biorącymi udział w potyczkach. Dość powiedzieć, że w gatunku FPS to właśnie PlanetSide 2 dzierży obecnie rekord Guinnessa w liczbie jednoczesnych użytkowników: 1158.

Tak było do niedawna. W ubiegłym tygodniu - 28 marca - rekord został pobity, właśnie ze względu na masy graczy, które przybyły po aktualizacja, ale także śledziły jednego z popularnych członków grupy Yogscast, cieszącej się ogromną popularnością w serwisie YouTube.

Reklama

Wszystko to sprawiło, że rekord można obecnie zweryfikować, ponieważ jednocześnie w szczytowym momencie w futurystycznej batalii udział brało 1283 osób. Oczywiście, nie była to akcja Księgi Rekordów Guinnessa, więc liczba nie jest "oficjalnie" zweryfikowana, lecz na dal bardzo imponująca.

Jak informuje serwis Massively Overpowered, PlanetSide 2 zyskuje na popularności od kilku miesięcy, co na pewno stanowi dobre wieści dla produkcji wydanej pierwotnie w jeszcze w listopadzie 2012 roku. W lutym i marcu średnia liczba użytkowników wzrosła o 60 procent, zapewne przez wirus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy