Pierwsze recenzje Hogwarts Legacy. Krytycy zapowiadają nowy hit 2023 roku

​Rok 2023 pod względem nowych premier jak na razie przebiega nam dosyć spokojnie. Zgodnie z przewidywaniami, sytuację tę wreszcie może zmienić Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy to bez wątpienia największa premiera pierwszego kwartału 2023 roku. Dead Space Remake skradł ostatnio serca wielu fanów i przyjął się bardzo dobrze wśród graczy oraz krytyków, ale to preorder Hogwarts Legacy znajduje się w czołówce rankingów sprzedaży Steama od ponad miesiąca.

Reklama

Avalanche w ostatnich miesiącach mocno namieszało w kwestii daty premiery Hogwarts Legacy. Gra w tym tygodniu zadebiutuje tylko na platformach nowej generacji, ale konkretny termin debiutu zależy od kupionej edycji. Podstawowa wersja gry pojawi się w piątek, 10 lutego, a posiadacze preorderu wersji Deluxe mogą grać już od wtorku, 7 lutego.

Osoby, które wciąż zastanawiają się nad zakupem Hogwarts Legacy mogą zapoznać się już z recenzjami krytyków. Gra Avalanche na OpenCriticu może pochwalić się średnią w wysokości 86 punktów oraz poleceniem zakupu ze strony aż 92% recenzentów. Dziennikarze zapowiadają bardzo udaną produkcję dla fanów Harry’ego Pottera.

Krytycy są w ocenie Hogwarts Legacy bardzo zgodni. Nikt nie wystawia perfekcyjnych ocen, nie nazywa gry arcydziełem i zwraca uwagę na momentami przestrzały model RPG, ale nikt też nie krytykuje mocno produkcji Avalanche. Wiele wskazuje więc na to, że dostaliśmy bardzo dobrą, rozbudowaną grę, która miłośnikom twórczości J.K. Rowling dostarczy rozrywki na dziesiątki godzin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy | Harry Potter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy