​Hogwarts Legacy. Moderatorzy Reddita nie pozwalają dyskutować o J.K. Rowling

Hogwarts Legacy wywołuje wśród fanów bardzo wiele emocji, mimo tego, że tytuł nie zaliczył jeszcze oficjalnej premiery i nie pojawił się na sklepowych półkach. Tymczasem w popularnym serwisie społecznościowym Reddit permanentnie blokowane są dyskusje o... autorce Harry’ego Pottera J.K. Rowling.

J.K. Rowling może być prawdziwą kością niezgody w temacie premiery Dziedzictwa Hogwartu. Słynna literatka jakiś czas temu wystosowała szereg wpisów na swoim Twitterze, które mocno nie spodobały się środowiskom LGBTQ. Owe grupy od tamtej pory regularnie atakują Rowling, oskarżając pisarkę o homofobię i transfobię.

Od Brytyjki odcięła się niemal cała obsada filmowa Harry’ego Pottera. Twórcy Hogwarts Legacy również nie zbyt ochoczo chcą zabierać głos w sprawie literatki. Wiadomo, że nadchodząca gra mocno inspiruje się magicznym światem Hogwartu, więc sprawa nie jest tak jednoznaczna. Deweloperzy przyznali jednak, że produkcja dostępna będzie dla wszystkich - bez żadnego wyjątku - na tym właściwie zakończyły się odniesienia.

Reklama

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, Reddit, również wprowadził zakaz dyskusji o J.K. Rowling. Moderatorzy witryny zaznaczyli, że "pozwalanie na rozmowę o JKR szybko przeradza się w bigoteryjny język wobec osób LGBTQ+", a ponadto ogromna liczba użytkowników w swoich przemyśleniach zupełnie odrywa się od docelowego kontekstu, jakim jest Hogwarts Legacy. Zwrócono także uwagę na wzrost zaangażowania dwóch nurtów - zwolenników i przeciwników pisarki, którym towarzyszy nierzadko zjawisko tzw. internetowego trollingu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy