Pierwsi oszuści pojawiają się w TopSpin 2K25? Niepokojący wpis

TopSpin 2K25 odbił się szerokim echem w Polsce oraz innych krajach, gdzie tenis jest popularną dyscypliną sportu. Iga Świątek była jedną z ambasadorek produkcji, a do gry dodano kilka gwiazd tenisa. Okazuje się, że twórcy gry po średnio entuzjastycznych ocenach po premierze, mogą mieć na głowie inny gigantyczny problem. To oszuści korzystający z zewnętrznych oprogramowań.

Zainteresowanie TopSpin 2K25 poniżej oczekiwań twórców

TopSpin 2K25 miał być rewolucją na rynku gier wideo o tenisie ziemnym. Tak się jednak nie stało. Wprawdzie jest to najlepsza produkcja o tej dyscyplinie na przestrzeni ostatnich lat, lecz trzeba przyznać, że studio Hangar 13 nie miało zbyt poważnej konkurencji. Największą z nich jest AO Tennis 2, które zachwycało graczy możliwością wgrywania nieistniejących w grze zawodników, logotypów czy kreator kortów, by upodobnić je do prawdziwych aren tenisowych. Twórcy już niespełna dwa miesiące po premierze zdecydowali się na bardzo radykalny ruch - udostępnili grę za darmo w ubiegły weekend.

Reklama

Takie działanie miało na celu większe wypromowanie produkcji, by gracze mogli bezpłatnie przetestować grę, a następnie ją kupić. Aktualnie w peaku dobowym gra osiąga około 2700 graczy na platformie Steam (PC) oraz zapewne podobna, jak nie większa grupa spośród posiadaczy konsol. Nie jest to zły wynik, chociaż zapewne twórcy liczyli na nieco większe zamieszanie na rynku gier wideo. Wiele wskazuje na to, że deweloperzy mają na głowie jeszcze jeden problem. Okazuje się, że w grze pojawili się cheaterzy.

TopSpin 2K25 opiera się na trybie kariery (MyCAREER) oraz na kilku rodzajach trybów online. Kariera oraz gra sieciowa są ze sobą powiązane. W trybie World Tour rozgrywamy spotkania postacią, która została wykreowana na potrzeby kariery. Zarówno w karierze, jak i w meczach z prawdziwymi graczami otrzymujemy Punkty Doświadczenia niezbędne do dalszego rozwoju. Niestety według doniesień w mediach społecznościowych pojawili się także oszuści.

Duży problem przed pracownikami Hangar 13?

Jeden z użytkowników opublikował screenshota, na którym pokazał statystyki rywala w meczu online. Widoczne na nim są niemożliwe do uzyskania w grze parametry. Użytkownik ten najwyraźniej skorzystał z oprogramowania, które w nieprawidłowy sposób dodało znacznie więcej umiejętności swojej postaci.

Nie wiemy zbyt wiele o systemie anticheat w grze, więc trudno powiedzieć, jakie twórcy mają lekarstwo na taki proces. Jednak można być pewnym, że to niestety będzie dopiero początek oszustw, jeśli twórcy szybko nie zareagują i nie przetoczy się przez grę fala banów. Dla każdego twórcy gry z trybem online, usunięcie oszustów to największe wyzwanie i nie inaczej jest z pracownikami Hangar 13.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | TopSpin 2K25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy