Zapowiedziano datę premiery kolejnej gry o tenisie. Tiebreak będzie hitem?

Przez wiele lat tenis ziemny był sportem, którego omijały największe studia produkujące gry wideo. Wprawdzie pojawiały się pojedyncze pozycje, lecz trudno było je zaliczyć do tytułów sportowych z najwyższej półki. Po kwietniowej premierze TopSpin 2K25 może się to zmienić. Dla fanów sportu uprawianego przez Igę Świątek nadchodzi kolejna pełnoprawna produkcja. To Tiebreak - oficjalna gra ATP oraz WTA.

Fani tenisa w końcu usatysfakcjonowani grami wideo o swojej dyscyplinie?

W ostatnich tygodniach fani tenisa ziemnego mogą czuć się usatysfakcjonowani tym, jak bardzo rynek gier wideo otwiera się na tę dyscyplinę. W kwietniu premierę miało TopSpin 2K25. Produkcja studia Hangar 13 jest solidną pozycją dla kibiców "białego sportu", choć nie jest pozbawiona wad. Jednak z całą pewnością należy uznać tę produkcję za najlepszą grę tenisową od wielu lat. Przede wszystkim wrażenie robią animację i fizyka postaci.

Reklama

Brakuje jednak wielu zawodników, urozmaicenia w trybie kariery czy innych bardziej szczegółowych elementów. Teraz do sieci trafiła zapowiedź kolejnej produkcji. Mowa o grze Tiebreak. Zapowiadanej jako oficjalna gra ATP oraz WTA (męska i żeńska organizacja tenisowa). Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące produkcji oraz datę premiery i porty, na których będzie dostępna gra. Zapowiada się interesująco.

Nowa gra tenisowa będzie lepsza od TopSpin 2K25?

Tiebreak jest dziełem studia Big Ant Studios. Firma ta znana jest z tworzenia w poprzednich latach gier o tenisie ziemnych. To właśnie ta firma wyprodukowała m.in. AO Tennis 2 czy Tennis World Tour 2. Obie gry są dosyć pozytywnie oceniane, a szczególnie wielu sympatyków zyskało AO Tennis 2 dzięki zamieszczeniu kreatora postaci, dzięki czemu gracze mogli uzupełnić pulę zawodników o rzeczywistych graczy. W ten sposób w grze pojawiła się m.in. Iga Świątek. Teraz ich nowym tytułem jest Tiebreak.

Gra w wersji Early Access jest dostępna na rynku od 18 stycznia tego roku. Twórcy sukcesywnie wdrażają do gry kolejne aktualizacje uzupełniające content i poprawiające błędy. W zwiastunie opublikowanym w czwartkowe przedpołudnie widzimy całkiem sporo. Prezentacja zaczyna się od zawodników licencjonowanych w grze. Możemy zobaczyć m.in. Novaka Djokovicia, Andy’ego Murraya, Félixa Auger-Aliassime’a, Carlosa Alcaraza czy...Igę Świątek. Niestety już na starcie możemy zobaczyć nierówność pod względem wykonania konkretnych tenisistów.

Przykładowo Alcaraz czy Auger-Alliasime są bardzo podobni, natomiast Świątek już mocno odbiega od rzeczywistego wyglądu. Twórcy chwalą się ponad 120 licencjonowanymi zawodnikami, co jest ogromną różnicą względem TopSpinu 2K25. W Tiebreaku pojawi się także wiele licencjonowanych turniejów i kortów tenisowych. Będziemy mogli zagrać m.in. w Monte Carlo, Dosze, Miami czy w Madrycie. Reklamowany jest również tryb multiplayerowy dla singlistów i deblistów.

Pokazana jest także próbka fizyki uderzeń, lecz trudno z niej wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Na koniec twórcy ujawniają datę. Tiebreak ma mieć swoją premierę 22 sierpnia. Trafi na konsole nowej generacji (PS5 oraz Xbox Series X|S), a także na starsze konsole tj. PS4 czy Xbox One. Premiera nie ominie także posiadaczy PC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tenis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy