Phil Spencer wyjaśnił nieobecność Halo podczas Xbox Games Showcase

Podczas ostatniego Xbox Games Showcase fani FPS-ów zobaczyli kilka ciekawych produkcji, które zapewne wypróbują w Game Passie. Organizatorzy tym razem nie poświęcili jednak ani chwili Halo.

Najnowsza odsłona jednej z największych marek Xboxa wciąż niestety nie może wrócić do czasów premiery, kiedy online widywaliśmy setki tysięcy graczy. Halo Infinite jest cały czas rozwijane, niedawno zadebiutował czwarty sezon, ale zainteresowanie grą znacząco nie rośnie, nawet przy okazji premiery nowej zawartości.

Niektórzy fani serii mogli oczekiwać, że Xbox Games Showcase będzie momentem, kiedy Halo ponownie pojawi się obok największych gier Microsoftu. Ostatnie zmiany w 343 Industries wciąż wzbudzają wiele wątpliwości wśród graczy i prowokują do spekulacji o przyszłości gry.

Reklama

Halo ostatecznie w ogóle nie pojawiło się podczas prezentacji, a w rozmowie z The Guardian wyjaśnił, dlaczego podjęto taką decyzję. CEO Xbox Games Studios poinformował, że Halo jest dla nich cały czas istotne, ale są teraz w posiadaniu ponad 20 różnych studiów. Do pokazania jest w rezultacie bardzo dużo gier.

Spencer wspomniał również ostatnie zmiany w 343 Industries i dodał, że nie chce zmuszać deweloperów do rozmawiania o swojej grze, kiedy nie są na to gotowi. W swoim czasie mamy więc poznać wizję przyszłości Halo w oczach jego twórców. Zdaniem Spencera zobaczymy na horyzoncie są bardzo ciekawe rzeczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Phil Spencer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy