Paragon: The Overprime czyli o grze, która umarła po raz drugi

Czy gra może “umrzeć" dwa razy? Biorąc pod uwagę przykład gry Paragon: The Overprime można uznać, że tak.

Paragon: The Overprime to gra multiplayer, zbudowana w oparciu o assety z gry zatytułowanej po prostu Paragon, wydanej przez Epic. Pierwszy Paragon został uśmiercony dawno temu, a teraz najwyraźniej podobny los czeka jego następcę.

Pierwszy Paragon był futurystyczną grą MOBA, w której akcję obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby. We wczesnym dostępie pojawiła się ona w 2016 roku i wielu osobom naprawdę przypadła do gustu, jednak nie na tyle, by okazać się olbrzymim sukcesem. Epic starał się ją dopracowywać, ale kiedy firma wydała Fortnite, wszystkie siły przerzucono na jej utrzymanie. 

Reklama

W 2018 roku Epic oficjalnie zapowiedział, że zamyka Paragon, jednak były też dobre wieści - wszystkie assety stworzone na potrzeby tej gry miały się stać ogólnodostępne dla każdego dewelopera pracującego na silniku Unreal. Później na różne sposoby próbowano odtworzyć grę. Jedną z takich prób był Paragon: The Overprime, który zadebiutował w grudniu 2022 roku. Niestety, wkrótce gra ta podzieli los swojej poprzedniczki.

21 lutego firma Netmarble, odpowiedzialna za Overprime zapowiedziała, że jej MOBA zostanie wyłączona 22 kwietnia tego roku - w niemal dokładnie cztery lata po swojej poprzedniczce. Aktualnie stan gry jest natomiast taki, że gracze nie mogą już nabywać zawartości w grze za prawdziwą walutę.

W wiadomości na temat wyłączenia gry firma stojąca za tym tytułem podziękowała graczom za miłość i wsparcie, które okazywali grze od 2022 roku.

Czy wkrótce znowu zobaczymy próbę ożywienia Paragona w jakiejś innej wersji? Być może, ale póki co nie wiadomo czy fani będą chcieli w ogóle poznawać kolejną grę, która znów może za kilkanaście miesięcy zniknąć, wyłączona przez twórców. Może nad Paragonem ciąży po prostu jakaś klątwa?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy