Reklama

Opcje PS1 na PlayStation 4 i 5

​PlayStation ujawnia kilka nowych funkcji wyświetlania i grafiki dla gier z PS1 w nowej usłudze subskrypcji PlayStation Plus Premium.

Fani PlayStation, zwłaszcza ci, którzy mają abonament PlayStation Plus, z niecierpliwością czekają na aktywację nowego modelu oraz nowe funkcję i masę klasycznych gier. Dzięki subskrypcji PlayStation Plus Premium Sony wprowadza gry PS1 zarówno na PS4, jak i PS5, a wraz z nimi szereg opcji wyświetlania.

Reklama

Ustawienia wyświetlania dla emulatorów są zawsze punktem spornym wśród fanów, ale jedną rzeczą, z którą często wszyscy się zgadzają, jest to, że im więcej opcji i funkcji, tym lepiej.

PlayStation nie zawodzi i zawiera możliwość grania w gry PS1 w natywnej rozdzielczości, wybór między proporcjami 4:3 lub 16:9, a nawet granie w trybie panoramicznym. Najważniejszą nowością jest jednak to, że w gry na PS1 można grać z filtrem wyświetlania. Do wyboru są trzy: domyślny, retro klasyczny i nowoczesny.

Nostalgiczny powrót do czasów PlayStation 1

Nie jest jeszcze ujawnione, jak wpłynie to na jakość obrazu, ale filtr Retro Classic wydaje się być podobny do tego, jak gry wyglądałby na klasycznym telewizorze typu CRT. Wielu fanom zakręci się łezka w oku - to pewne.

Filtry wyświetlania mają jeden cel - pozwalają fanom przenieść się do czasów niczym niezmąconego dzieciństwa i przypomnienia sobie beztroski, która towarzyszyła wtedy każdemu dniu. Czy to się uda - zobaczymy już niebawem.

Poczekajmy też na opinię społeczności i fanów, którzy pamiętają, jak poszczególne tytuły wyglądały na telewizorach CRT. Trzeba pamiętać, że filtry nie zawsze oddają to, co działo się na ekranie kilkanaście lat temu. Sony jednak słynie z jakości swoich telewizorów, stworzenie więc odpowiednich filtrów nie powinno być dla Japończyków wyzwaniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy