​Ogromne problemy z testami Diablo IV. Blizzard obiecuje poprawki

Od oficjalnej premiery Diablo IV dzielą nas jeszcze ponad dwa miesiące. Na drugą połowę marca przygotowano beta testy gry. Gracze podczas rzeczonych testów napotkali ogromne kłopoty. Producenci z Blizzarda zapowiedzieli diagnozę i naprawę problemów.

Diablo IV rozpala wyobraźnie wielu fanów tego uniwersum. Wcześniejsze produkcje z mrocznego świata Diablo cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, a wydane już ponad dwie dekady temu Diablo II do tej pory uznawane jest za jeden z największych gatunkowych tytułów.

Póki co jednak beta testy Diablo IV nie przebiegają po myśli Blizzarda. Gracze masowo napotykają rozmaite problemy. Najczęściej jest to regularna utrata połączenia, długie oczekiwania w kolejce, a jeśli już komuś uda się zalogować - to najpewniej doświadczy regularnych przycinek, związanych z nędzną optymalizacją sprzętową.

Reklama

Najgorsze jest jednak to, że aktualne testy dostępne są dla tych, którzy zamówili grę w wariancie przedsprzedażowym. Za kilka dni wystartować mają otwarte testy - potrwają one kilka dni i przyciągną najpewniej kilkukrotnie większą populację graczy.

Głos w sprawie problemów zabrał menedżer Blizzarda ds. społeczności, Adam Fletcher. Na oficjalnym forum pracownik wyznał, że zespół w pocie czoła pracuje nad znanymi problemami, które masowo dotykają graczy. Fletcher poprosił o uzbrojenie się w cierpliwość, tak by deweloperzy mieli czas na rozwiązanie znanych bolączek.

Jeśli mowa już o problemach, to najbardziej znane dotyczące Diablo IV prezentują się następująco:

  • Regularna utrata połączenia
  • Długi czas oczekiwania w kolejce i brak gwarancji dołączenia na serwer
  • Wysokie użycie pamięci RAM i karty graficznej
  • Błędy w czacie głosowym - nie każdemu działa ta funkcja
  • Brak możliwości dołączenia do konkretnej drużyny - pojawiają się dziwne komunikaty
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy