Reklama

Oceny Diablo Immortal na Metacriticu spadają. Nowe ARPG najgorzej ocenianą grą w historii portalu

Gracze nie są zadowoleni. Monetyzacja Diablo Immortal zmusiła fanów serii do sięgnięcia po ich najcięższą broń - wystawianie negatywnych ocen na Metacriticu. Nowa produkcja Blizzarda spadła właśnie na najniższą pozycję.

Już kilka dni po premierze Diablo Immortal pierwszy raz słyszeliśmy o negatywnych ocenach od graczy zalewających Metacritica. Ten trend nie ustał nawet na chwilę i nowe opinie pojawiają się każdego dnia. Niestety większość z nich nie ma wiele pozytywnego do powiedzenia na temat tego tytułu.

W momencie pisania tego artykułu użytkownicy wystawili łącznie 4709 opinii. Średnia ocen z tych recenzji wynosi 0.5, co plasuje Diablo Immortal na najniższej pozycji w rankingu Metacritica. Wyżej znajdują się Warcraft III: Reforged oraz Grand Theft Auto: The Trilogy. Mobilna wersja Diablo wylądowała więc w nieciekawym towarzystwie.

Reklama

Jak możecie się pewnie domyślać, większość recenzji argumentuje najniższą ocenę monetyzacją. Wielu użytkowników Metacritica wspomina nawet, że jest to solidna i przyjemna momentami gra mobilna. Całkowicie rujnują ją jednak agresywne mikropłatności. Historia pokazuje, że jest to jeden element, którego większość graczy nie jest w stanie wybaczyć.

Czy Blizzard przejmie się negatywnymi opiniami na temat Diablo Immortal? Trudno powiedzieć. Po mediach społecznościowych, YouTube i Twitchu codziennie krążą bardzo krytyczne materiały, a wielu popularnych twórców zapowiada koniec Blizzarda. Z drugiej jednak strony w zaledwie tydzień Immortal zarobiło 14 milionów dolarów. Bogaci i zadowoleni z nowej produkcji gracze siedzą więc najwyraźniej cicho i cieszą się gameplayem.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy