​NVIDIA obniży sugerowane ceny detaliczne swoich kart graficznych?

Według przewidywań analityków NVIDIA może obniżyć sugerowane ceny detaliczne kilku wydawanych przez siebie kart graficznych. Jeśli doniesienia znajdą pokrycie w rzeczywistości - będzie to fantastyczna wieść dla graczy.

Zakup karty graficznej po normalnej cenie graniczył z cudem przez bardzo długi czas. Kryzys na rynku półprzewodników i działalność tzw. górników w zakresie kopania kryptowalut odcisnęły swoje piętno na rynku, przez co za karty graficzne trzeba było wydać nawet dwukrotność MSRP, czyli sugerowanej ceny detalicznej wyznaczonej przez producenta.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, powołując się na raport, że ceny GPU notują gwałtowne spadki. Od początku czerwca zauważono zniżki na poziomie 14%, natomiast od początku roku aż o 57%. Teraz w sieci pojawiają się kolejne dobre informacje dla graczy.

Reklama

Karty graficzne GeForce otrzymają niższe sugerowane ceny detaliczne?

Analitycy branżowi sugerują, że NVIDIA jest skłonna obniżyć sugerowane ceny sprzedaży kilku swoich wiodących modeli GeForce’a na rynku. Chodzi bowiem o produkty z serii RTX 30. Najprawdopodobniej popularny producent nie jest zadowolony z dotychczasowej sprzedaży swoich kart graficznych. Warto jeszcze wspomnieć, że za pasem długo wyczekiwana premiera kart z serii RTX 40, która ma wnieść na rynek nieco świeżości i rewolucji.

Poniżej przedstawiamy prognozy dotyczące konkretnych modeli GeForce’a, ich oryginalnych sugerowanych cen detalicznych i zmian, które mogą już niebawem zostać wdrożone.

  • GeForce RTX 3090 Ti (1999$, może nastąpić zmiana na 1499$)
  • GeForce RTX 3090 (1499$ z prognozą na 1299$)
  • GeForce RTX 3080 Ti (1199$, możliwe 1099$)
  • GeForce RTX 3080 12 GB (nowa cena MSRP z przewidywaniem na 799$)
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NVIDIA | karty graficzne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama