Reklama

Nowy zwiastun Steelrising

​Najnowszy zwiastun z nadchodzącej gry Steelrising, będącej action RPG od studia Spiders, zdradza nieco fabuły i pokazuje setting rewolucji francuskiej z 1789 roku.

Spiders znane jest między innymi z gry RPG Greedfall, wydanej w 2019 roku. Gra została tak dobrze przyjęta, że Spiders idąc za ciosem, postanowiło stworzyć nową markę. Jest to o tyle ciekawe, że gra powstaje przed zapowiedzianym Greedfall 2. Deweloperzy muszą więc być pewni swego.

Steelrising będzie action RPG inspirowanym serią Dark Souls. Akcja gry będzie toczyć się w alternatywnej rzeczywistości rewolucji francuskiej. Najnowszy zwiastun zdradza nieco z fabuły i pokazuje wizję Paryża.

Reklama

Aegis robot z duszą?

W grze wcielimy się w Aegis - robota stworzonego do walki z królem. Jako doskonały, mechaniczny zabójca, musimy przebić się przez armię Mechanicznego Tyrana i zakończyć rewolucję. Aegis została zbudowana przez niejakiego Vaucansona, tego samego inżyniera, którego Mechaniczny Król zatrudnił do zbudowania swojej mechanicznej armii. Rewolucja Francuska to rzadko eksplorowane wydarzenie historyczne w grach wideo, ale dla Spiders to ważna część historii ojczyzny studia.

Jedynym aspektem, który może powodować sceptycyzm, jest próba podpięcia się pod trend gier "souls-like". Tego typu tytuły zwykle kopiują rozwiązania Japończyków i nie oferują zbyt wiele w zamian.

O tym, czy Spiders "dowiezie" dowiemy się już 8 września. Gra zapowiedziana jest na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy