Reklama

Nowe buty Nike kupimy tylko z pomocą NBA 2K20

​Firma 2K Sports wraz z NBA 2K20 porzuciła już wszelkie pozory, że tworzy grę sportową. Otrzymaliśmy raczej symulator hazardu, w którym wirtualna koszykówka stanowi tylko środek do wyciągania od graczy kolejnych płatności cyfrowych, które kompletnie wypełniają tę odsłonę.

Odpłatne "ulepszacze", bonusy za regularne logowanie, maszyna pachinko, paczki z kartami w dziesiątkach odmian oraz - wisienka na torcie - jednorękiego bandytę rodem z kasyna, do wygrywania wirtualnej waluty i innych bonusów. Wszystko to codzienność dla osób grających w NBA 2K20.

Wydaje się chyba, że miłośnicy serii nie byli zbytnio zaskoczeni. Już w czerwcu krytykowali NBA 2K19 za agresywne wyświetlanie reklam podczas ekranów ładowania. Reklam, których nie można w żaden sposób pominąć. Całość zaczyna nieco przypominać kanały telewizyjne - ubolewali fani.

Reklama

Czy taka krytyka przemówiła do włodarzy z 2K Sports? Oczywiście, że nie. Gracze - jak to gracze - składają się bowiem z krytykującej mniejszości oraz większości, która chętnie korzysta z takich hazardowych "atrakcji" i przelewa kolejne miliony dolarów na konta amerykańskiej korporacji.

Panowie w garniturach śmieją się więc i wesoło podskakują przez całą drogę do pobliskiego banku, podrzucając worki z pieniędzmi. Po drodze podpisują umowy marketingowe, które wygenerują jeszcze więcej przychodów. Najnowszy przykład: buty dostępny tylko z poziomu NBA 2K20.

Nike oraz 2K przygotowali bowiem nową linię obuwia. Buty sygnowane przez Paula George’a z Los Angeles Clippers są co prawda dostępne w standardowych sklepach, ale jest też specjalny, unikatowy model, który dostaniemy już tylko, jeśli poświęcimy nieco czasu na włączenie NBA 2K20.

Aby otrzymać możliwość zakupu, musimy znaleźć w grze jeden z czterech specjalnych bannerów "PG 4 x Gatorade GE", które rozlokowano po całym Sąsiedztwie - w jednym z trybów gry. Następnie reklamę trzeba zeskanować mobilną aplikacją Nike SNKRS Mobile, by dostać link do sklepu. Proste!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje