Reklama

Notch odpowiada Bleszinskiemu i zdradza co nieco o Minecrafcie w wersji na gogle VR

Gdy tylko gruchnęła wieść, że Facebook przejmuje Oculus Rifta, Markus Persson - znany szerzej jako Notch - niemal natychmiastowo oświadczył, że anulował prace nad Minecraftem w wersji na gogle VR. Teraz zdradził co nieco o edycji szykowanej z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

Odpowiadając za pośrednictwem Twittera Cliffowi Bleszinskiemu, który ostatnio zarzucił Notchowi, że zachowuje się, jak "nadąsany dzieciak zabierający piłkę do domu", Markus Persson zdradził co nieco o Minecrafcie w wersji na Oculus Rifta.

"CliffyB, jeden z inwestorów Oculusa, nazwał mnie 'nadąsanym dzieciakiem', bo anulowałem Minecrafta. A żebyście wiedzieli, że jestem! . Poza tym 'piłką, którą zabrałem do domu' była potencjalna, darmowa wersja Minecrafta zaprojektowana po to, by promować VR" - pisze Notch.

Bleszinski nie był jedynym człowiekiem, który skrytykował Notcha. Palmer Luckey, jeden ze współzałożycieli Oculus VR, stwierdził na Facebooku, że Persson ma swoją wersję Rifta od roku i nawet nie wypróbował dostępnego od jakiegoś czasu moda Minecrafta, który pozwala uruchomić grę na goglach rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Podkreśla, że projektant jest "bardzo fajnym gościem", ale dodaje jednocześnie, że "bardzo łatwo 'anulować' projekt, nad którym nie zaczęło się jeszcze nawet pracować".

Zarzuty te Notch odparł w rozmowie z serwisem Kotaku, w którym wyjawił, że do tej pory powstało kilka prototypów Minecrafta w wersji na Oculus Rifta, a pracowała nad nimi ekipa odpowiedzialna za mobilną edycję produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy