Nintendo Switch nie ma sobie równych? Kolejne wyniki sprzedażowe konsoli

Firma analityczna Circana wypuściła garść statystyk, dotyczących tego jak wygląda rynek gier w Stanach Zjednoczonych oraz jak na ich tle wypada Nintendo Switch.

Raport zaczyna się od akapitu, w którym mowa, że branża gier w Stanach może osiągnąć wartość blisko 60 miliardów dolarów w 2023 roku, co oznacza wzrost o 3% w porównaniu do zeszłego roku, a to dzięki lepszej dostępności konsol i głośnym premierom gier. Raport ujawnia także, że niedawno Nintendo Switch przebiło Wii jesli chodzi o liczbę wszystkich sprzedanych egzemplarzy na tamtejszym rynku. Konsolka Nintendo zbliża się też do wyniku Xboxa 360.

Reklama

Problemy z łańcuchami dostaw oraz inne czynniki wpływały wcześniej na dostępność konsol w poprzednich latach, ale teraz nie ma większego problemu ze zdobyciem nowego sprzętu. Pomimo problemów krótko po premierze PlayStation 5 oraz Xboxów nowej generacji, konsola Sony sprzeda się o 5% lepiej niż “czwórka" i aż o 87% lepiej niż PS3 w podobnym okresie czasu. Xboxom brakuje natomiast 10% do Xboxa One, ale wyprzedziły już 360 o 6%.

Wróćmy jednak do Switcha. Konsolka Nintendo została wydana w 2017 roku, ale wciąż notuje solidne wyniki. Na pewno pomogła w tym premiera Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i to mięzy innymi dzięki temu w lipcu Switch pokonał Nintendo Wii. Zbliża się też do innych popularnych konsol, takich jak Xbox 360, a nawet PS2. Do tej ostatniej brakuje zaledwie niecałych 5 milionów sztuk.

Łącznie na całym świecie sprzedało się blisko 130 milionów Switchów, z czego 49 milionów w obu Amerykach. Xbox360 zanotował na całym świecie 84 miliony, a PS2 - ponad 155 milionów egzemplarzy. Wszystkie te urządzenia bije jednak PlayStation 5, które jest najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach w 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy