Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nintendo NX: W co zagramy na nowej konsoli?

Japoński koncern uczy się na błędach z przeszłości i zamierza zrobić wszystko by nie popełnić ich po raz kolejny. Jaki ma plan?

Pokémon, Zelda i Mario pojawią się na NX tuż po premierze konsoli. Ponadto konsolę mają wesprzeć Sega, Square Enix, Ubisoft, Activision oraz Warner Bros. Według źródeł portalu MCV Nintendo dokłada wszelkich starań, by premiera ich nowej konsoli odbyła się z przytupem.

Reklama

Nie tylko zabiega o wsparcie jak największej liczby dużych wydawców (wspomniani powyżej ponoć już zgodzili się na współpracę), ale chce też, by ich trzy największe serie miały na NX premierę w ciągu sześciu miesięcy od pojawienia się sprzętu na półkach.

Oprócz pokazanego na E3 The Legend of Zelda: Breath of the Wild mamy liczyć na nowe Pokemony (rozszerzona edycja Pokemon Sun/Moon?) oraz kolejną część Mario. Nintendo chce uniknąć błędów 3DS-a i Wii U, więc nie zamierza zmusić fanów do długiego czekania na najważniejsze hity.

Ponadto źródła MCV potwierdziły, że NX to zgodnie z wyciekami rzeczywiście hybryda przenośnego sprzętu i tradycyjnej konsoli, której moc ocenia się na "między PS3 a PS4". Nintendo chce przyciągnąć do siebie użytkowników smartfonów, którzy nie są zainteresowani konsolami Sony i Microsoftu. Czy im się to uda, przekonamy się w marcu.

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo NX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje