​Nintendo. Nowa konsola od japońskiego producenta na pewno nie w tym roku

Coraz częściej słyszymy plotki o tym, że Nintendo już w najbliższym czasie może pracować nad poszerzeniem swojego asortymentu i wydaniem nowej przenośnej konsoli - następcy Nintendo Switcha. Kilka innych źródeł zaprzecza jednak tym teoriom.

Nintendo Switch to najlepsza, bezkonkurencyjna obecnie przenośna konsola, jaką możemy otrzymać na rynku. Urządzenie debiutowało w 2017 roku i niemal od razu podbiło serca miłośników handheldów. Od tego czasu Switch sprzedał się w liczbie przekraczającej 110 milionów egzemplarzy na wszystkich globalnych rynkach.

Kilka dni temu na łamach serwisu pisaliśmy, że według informatorów z kanału "Moore’s Law is Dead" nowa konsola od Nintendo może zadebiutować jeszcze w tym roku. Te nieoficjalne informacje nie wzięły się jednak znikąd.

Reklama

Pomimo swojej świetności, wielu ekskluzywnych tytułów i w zasadzie braku konkurencji, Switch zanotował w ostatnim kwartale spadek sprzedaży w odniesieniu do bliźniaczego okresu z roku minionego. Sprzedaż konsoli od Nintendo zmniejszyła się o 23%. Prowadzący wspomnianego wyżej podcastu snuli teorie, że nowe przenośne urządzenie od japońskiego giganta może zagościć na rynku już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Nowa konsola od Nintendo jednak nie w tym roku?

W kontrze do tej teorii stoi jednak bezpośrednia informacja pochodząca z Nikkei. Jak podał reporter Bloomberga Takashi Mochizuki - nowa konsola sygnowana logiem Nintendo na pewno nie będzie miała premiery przed końcem roku fiskalnego, który przypada na marzec 2023 roku.

Wygląda więc na to, że to koniec wszelkich spekulacji związanych z debiutem chociażby konsoli Nintendo Switch Pro. Na nowe urządzenie od japońskich producentów poczekamy sobie jeszcze kilka ładnych miesięcy, a tymczasem warto skupić się jednak na tytułach, które dostaniemy na pięcioletnim oryginalnym Nintendo Switchu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch | konsola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy