Najlepsze gry na Nintendo Switch. W co zagrać w 2022 roku?

Rozsiądź się wygodnie i pozwól się wciągnąć do świata kultowej konsoli Nintendo Switch. Musimy cię ostrzec, że od wszystkich poniższych gier bardzo trudno się oderwać: nie zaczynaj rozgrywki, jeśli musisz zrobić coś ważnego!

Klasycznie nie znaczy nudno

Pewne tytuły po prostu się nie starzeją. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji zawrzeć z nimi bliższej znajomości, to pamiętaj, że zaległości same się nie nadrobią. Zacznij od kultowej "The Legend of Zelda: Breath of the Wild", która uznawana jest za najważniejsze dzieło Nintendo.

Co przemawia za popularnością księżniczki Zeldy i jej obrońcy Linka?

Rozgrywka toczy się w realiach sandboxowych, w których samodzielnie musisz decydować, co i kiedy chcesz robić. Olbrzymia mapa zachęca do eksploracji i nie nudzi się nawet po kilkuset godzinach zabawy.

Podobne recenzje ma na swoim koncie oczywiście "Super Mario Odyssey". Jeśli interesują cię najlepsze gry na Nintendo Switch, to musisz przynajmniej kilkadziesiąt godzin poświęcić na platformowe szaleństwo z najbardziej znanym hydraulikiem świata. W nowej edycji gry na Nintendo Switch Mario zyskał magiczną czapkę Cappy, która umożliwia mu wcielanie się w zasiedlające mapę stworki i sterowanie nimi. Nie mogło tu również zabraknąć ukrytych przejść i tajnych miejsc: dotrzesz do nich tylko w odpowiednim wcieleniu.

Dla miłośników włoskiego hydraulika z pewnością dobrą informacją jest fakt, że Mario Kart doczekało się update’u również na czerwonej konsoli: "Mario Kart 8 Deluxe". To pozycja z kategorii gry wyścigowe na Nintendo Switch, w którą pograją zarówno duzi, jak i mali. 50 różnorodnych torów, 42 postaci, gokarty o czterech zawrotnych prędkościach - to tylko początek zabawy. Producent zadbał także o wspomaganie jazdy, które teoretycznie ma ułatwiać rozgrywkę dzieciom, ale z doświadczenia wynika, że w starciu w Mario Kart z maluchami to często rodzice potrzebują wsparcia...

Nowości o olbrzymim potencjale

Japoński producent nie zapomniał o miłośnikach konsoli, którzy zgrali palce na znanych tytułach i szukają nowych wyzwań. Zaledwie parę tygodni temu miał premierę dodatek do rewelacyjnej "Cuphead in the delicious last course", który obecnie dostępny jest w pudełku jako osobna gra. Znajdziemy w nim nową wyspę, wciągający wątek fabularny oraz kilku bossów, przy których naprawdę można się zmęczyć. Bonusem jest także nowa postać: Ms. Chalice.

Jeśli chodzi o gry przygodowe na Nintendo Switch w nadchodzących tygodniach będzie miała miejsce premiera "Xenoblade Chronicles 3", której poprzednie części urzekły najbardziej wymagających graczy światem i poziomem trudności. Na uwagę zasługują również takie premiery jak "Hogwarts Legacy" i rewelacyjna "Bayonetta 3". Przyjdzie nam jednak na nie poczekać do grudnia i października 2022.

W tym czasie można jednak zapoznać się z poprzednimi częściami wspomnianych gier lub wypróbować inny rodzaj rozgrywki niż przygodówka czy platformówka.

Piaskownica nie tylko dla dzieci

Jednym z najczęściej kupowanych tytułów ubiegłych lat jest "Animal Crossing: New Horizons". I jeśli do tej pory omijałeś tę pozycję, ponieważ uznawałeś, że pozycja z kategorii gry na Nintendo Switch dla dzieci, warto zweryfikować swoje zdanie. Akcja jej toczy się w czasie rzeczywistym: jeśli w prawdziwym świecie jest noc, w twojej grze również panuje ciemność. Nie ma tutaj mikrotransakcji, dlatego niemożliwe jest przyspieszenie czasu i wszyscy mają takie same szanse na rozwój swojej wyspy. A możesz decydować się na to w pojedynkę lub drużynowo: zarówno lokalnie, jak i sieciowo. To wyjątkowo przyjemny sposób na spędzenie kilkunastu-kilkudziesięciu minut dziennie, a realizacja wyznaczonych przez siebie celów daje pożądaną satysfakcję.

Drugim sandboxowym tytułem, który przez dorosłych mylnie uznawany jest za produkcję dla dzieci jest oczywiście kultowy już "Minecraft". Jeśli nie jesteś zainteresowany trybem Creative i tworzeniem ogromnych budowli, wypróbuj tryb Survival, w którym musisz po prostu... przetrwać.

Nintendo Switch, nazywany niekiedy kieszkonsolą od swoich niepozornych rozmiarów, zdecydowanie zasługuje na uwagę. Atrakcyjna cena (już od 1000 złotych), kompaktowość, a także ciekawa i zróżnicowana oferta ekskluzywnych dla tej platformy tytułów sprawiają, że Nintendo Switch nie ma wciąż konkurencji.

 

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy