Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Next-geny bez wstecznej kompatybilności?

Niektórzy gracze zastanawiają się czy konsole nowej generacji wyposażone będą w jakże przydatną funkcję wstecznej kompatybilności. Wygląda na to, że zarówno Xbox 720 jak i PlayStation 4 nie będą jej posiadały.

Tak przynajmniej twierdzi Electronic Arts. Odpowiedzialny za finanse w EA Blake Jorgensen w trakcie spotkania z inwestorami na konferencji Goldman Sachs Technology and Internet Conference w San Francisco stwierdził, że najprawdopodobniej nowe konsole nie będą posiadały wstecznej kompatybilności.

Opinia taka padła w czasie wystąpienia, w którym przekonywał, że fani gier sportowych do zakończenia przyszłego sezonu (piłkarskiego, koszykarskiego, hokejowego, itd.) nie sięgną po następców X360 i PS3. A to dlatego, że nie będą chcieli w trakcie rozgrywek przesiadać się na nowe platformy.

"Ważna rzeczą, o której trzeba pamiętać jest fakt, że next-genowe konsole najprawdopodobniej nie będą wstecznie kompatybilne. Jeśli grasz po sieci, najpewniej nie będziesz mógł toczyć rozgrywek z kimś wyposażonym w urządzenia poprzedniej generacji" - mówi Jorgensen.

Brak wstecznej kompatybilności nie jest wielkim zaskoczeniem dla kogokolwiek, kto zna architekturę obecnych konsol i śledzi przecieki na temat konstrukcji tych przyszłych - wciąż jednak nie wiemy, czy producenci konsol nie znajdą jakiegoś obejścia dla tego problemu.

Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje