NBA 2K23. Przedmioty z gry kosztują więcej niż ich... fizyczne odpowiedniki

Jeden z graczy NBA 2K23 udowodnił, że niektóre z cyfrowych przedmiotów dostępnych w grze kosztują więcej niż ich prawdziwe odpowiedniki.

NBA 2K23 miało swoją premierę w tym miesiącu i gracze coraz częściej zauważają, że wiele z przedmiotów w grze ma co najmniej kontrowersyjne ceny, jeśli porównać je do cen prawdziwych przedmiotów danego typu. Jednym z przykładów takich przedmiotów jest “durag", chusta wiązana na głowie.

Absurdy mikrotransakcji NBA 2K23

2K23, podobnie jak poprzednie odsłony gry, pełna jest mikrotransakcji, w których znajdziemy również przedmioty kosmetyczne. Gracze mogą z nich tworzyć unikalny wygląd swoich koszykarzy. Jedna z ciekawszych opcji została pokazana podczas streamu Dr Disrespecta, gdzie zaprezentowano jak 2K23 wykorzystało sesję motion capture, by przenieść sposób poruszania się streamera do gry. 

Reklama

Wśród mikrotransakcji znajduje się sporo wartościowych paczek, ale ciekawsze są bandany, wiązane na głowie. Wersja cyfrowa kosztuje 15000 VC (waluta w grze), co odpowiada około 4,99 dolara, podczas gdy w normalnym sklepie prawdziwy durag kosztuje około 50 centów mniej.

Cena pochodzi ze sklepu Amazona, a fakt, że 2K stosuje tutaj wirtualną walutę zamiast realnych cen wygląda jak sprytna próba ukrycia różnicy. Co prawda durag to jedynie mały przedmiot, bez większego wpływu na mechaniki gry, ale gracz JimiForReal, który wpadł na pomysł tego porównania, chciał na tym przykładzie pokazać w łatwy sposób praktyki wydawcy i twórców. Są też inne przykłady, jak koszulki czy spodenki, które również kosztują więcej w grze niż w sklepie Amazonu.

Na szczęście jest wybór... ale czy na pewno?

Gracze, którzy zdecydują się na zakup wirtualnej waluty w grze, mogą to zrobić dla różnych jej wartości. Najtańsza “paczka" to 5000 VC, co przekłada się na 1,99 dolara, a najdroższa to 450 tysięcy VC, czyli 99,99 dolara. Możemy za nie kupić zarówno drobne przedmioty, jak wspomniana chusta, jak również lepsi gracze dla naszej drużyny czy zestawy atrybutów.

Jeśli natomiast zrezygnujemy całkowicie z kupowania waluty, możemy ją zdobyć poprzez postępy w grze i wykonywanie konkretnych zadań. Jednak w tym przypadku musimy się liczyć z faktem, że walutę będziemy zdobywać bardzo, bardzo powoli.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NBA 2K23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy