Naughty Dog będzie konsekwentnie realizować wydawanie swoich gier na PC

​Premierę Uncharted społeczność PC przyjęła z otwartymi ramionami, co spotkało się z entuzjazmem ze strony deweloperów. Naughty Dog zapowiada, że to dopiero początek ich przygody z posiadaczami PC.

Konsole wciąż mają w zanadrzu sporo ekskluzywnych produkcji, dla których warto rozważyć zakup PlayStation czy Xboxa, ale przez ostatnie lata sytuacja fanów PC zaczęła się pod tym względem znacząco poprawiać. Game Pass pojawił się na PC, Microsoft zaczął mocniej wspierać tę gałąź gamingu i nawet Sony zaczęło powoli tworzyć porty swoich gier.

Reklama

19 października w ślady God of WarHorizona poszedł kolejny, znany exclusive Sony. Swój debiut na Steamie zaliczyło Naughty Dog, dając graczom Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Po pierwszych kilku dniach gra na Steamie ma ponad 1700 recenzji, a 90% z nich pozytywnie wypowiada się o przygodach Nathana Drake’a.

Z okazji tej premiery na blogu PlayStation pojawił się wpis opowiadający o kulisach powstawania tego portu oraz planach na przyszłość Naughty Dog. Deweloperzy w bardzo ciepłych słowach mówią o swojej współpracy z Iron Galaxy Studios. Dzięki nowemu partnerowi Naughty Dog uważa swoją przyszłość na PC za bardzo ekscytującą.

Głównym wnioskiem z opublikowanego na Blogu wpisu jest fakt, że Naughty Dog czuje się coraz bardziej komfortowo w tym nowym świecie i z czasem ich gier na PC będzie jeszcze więcej. W artykule podkreślono jednak również, że te plany nie przeszkodzą deweloperom w żaden sposób w tworzeniu nowych gier na konsole PlayStation.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama