​Najpopularniejsze filmy powstałe na bazie gier wideo

Gry wideo coraz częściej przeplatają się z branżą kinematograficzną. Wiele tytułów dostępnych na pecety i konsole zostało już przeniesionych na duże ekrany w postaci dzieł filmowych. A czy wiecie, które filmy inspirowane grami cieszą się największą popularnością?

Filmy inspirowane grami wideo. Które cieszą się największą popularnością na świecie?

Na sprawę więcej światła rzuca ostatni raport, który jest skutkiem przeprowadzonego badania przez serwis Best Casino Sites. Grupa badaczy porównała liczbę fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową, by dowieść, jakie filmy powstałe na bazie gier są najpopularniejsze. Pod lupę wzięto 56 krajów z całego świata.

Okazuje się, że prym aż w 23 państwach wiedzie... Tomb Raider z 2018 roku. W dziele tym w seksowną panią archeolog wcielała się Alicia Vikander - szwedzka laureatka Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową w "Dziewczynie z portretu".

Reklama

Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się dwa filmy: Monster Hunter oraz Mortal Kombat (z roku 1995). Zwłaszcza ten drugi tytuł z premierą blisko 27 lat temu wniósł nieco świeżości. W końcu kinomaniacy mogli na dużych ekranach delektować się takimi bohaterami jak: Scorpion, Johnny Cage, Rayden czy Liu Kang.

W dalszej kolejności w rankingu popularności widnieje Hitman: Agent 47, czyli adaptacja i spadkobierca kultowej serii "Hitman", która do tej pory ma wielu zwolenników wśród graczy komputerowych. W filmie od 20th Century Studios zagrali: Rupert Friend, Zachary Quinto oraz Hannah Ware.

Zaszczytne piąte miejsce przypadło... Warcraftowi, który swój debiut zaliczył sześć lat temu. Za reżyserskimi sterami stanął Duncan Jones znany wcześniej z filmu "Moon". Przeniesienie tak kultowej gry na duże ekrany okazało się być dla producentów nie lada wyzwaniem, chociaż ci uporali się ze sprawą całkiem nieźle. Filmowy "Warcraft" zebrał dosyć pochlebne oceny odbiorców. Nieco gorzej dzieło wypadło w starciu z krytykami, którzy w swoich notach byli dosyć ambiwalentni.

Nieco gorzej od "Warcrafta" poradził sobie "Need for Speed" z Aaronem Paulem w roli głównej, który wcielił się w kierowcę Tobeya Marshalla wrobionego w przestępstwo. Film okazał się najpopularniejszy w 11 krajach. Podobny wynik zanotował też Resident Evil: Retrybucja z 2012 roku powstały w wyniku współpracy Capcom z dystrybutorem United International Pictures. Na dalszych miejscach względem popularności ulokowały się kolejno takie filmy jak: Resident Evil, Rampage, Assassin’s Creed oraz The Angry Birds.

Mortal Kombat zdominował Ameryki. Europa stoi Tomb Raiderem

Ciekawie prezentują się również dane uwzględniające popularność na konkretnych kontynentach i w poszczególnych krajach. Najwięcej uznania w Ameryce Północnej, Australii i Ameryce Południowej zdobył Mortal Kombat. Z kolei Europę zdominował Tomb Raider, wyprzedzając Mortal Kombat i Warcraft.

W Polsce królowały z kolei takie filmowe adaptacje jak: Hitman Agent 47Pokemon: Detektyw Pikachu, a na kolejnych miejscach Monster Hunter i The Angry Birds. W ostatnich miesiącach boxoffice’owym hitem okazała się również kontynuacja przygód niebieskiego ulubieńca publiczności, czyli Sonic 2. Szybki jak błyskawica.

Kolejne filmowe i serialowe hity na bazie gier już zapowiedziane...

Jeśli filmy i seriale bazujące na grach wideo zdefiniujemy jako odrębny podgatunek kinematografii, to trzeba przyznać, że zjawisko jest bardzo rozwojowe. Głośno mówi się o serialowej adaptacji hitowego "The Last of Us".

Swoje debiuty za sprawą Sony Interactive Entertainment zaliczą również trzy kolejne produkcje inspirowane kultowymi grami. Chodzi mianowicie o Horizon (serial na bazie Horizon: Forbidden West), God of War (serial) oraz Gran Turismo (film).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: filmy | Sony Interactive Entertainment | Tomb Raider | Mortal Kombat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy