W praktyce oznacza to, że do rozgrywki w kultowym wielokrotnie nagradzanym dziele przystąpiło najprawdopodobniej 20 mln użytkowników, zważając na fakt, że mamy w tym przypadku do czynienia z grą bazującą na współpracy dwójki graczy.
It Takes Two zaliczyło swój debiut w marcu 2021 roku na pecetach, jak również na konsolach poprzedniej i najnowszej generacji. Przygodowa platformówka dosyć nieoczekiwanie skradła serca szerokiej rzeszy graczy. Tytuł otrzymał nagrodę najlepszej gry familijnej w roku w którym powstał. Na The Game Awards dzieło Hazelight Studios sięgnęło także po najcenniejszą statuetkę najbardziej prestiżowej kategorii - najlepszej gry roku.
W lipcu ubiegłego roku producenci poinformowali, że It Takes Two sprzedało się w liczbie przeszło 7 mln egzemplarzy. W tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że kooperacyjna przygodówka w listopadzie tego samego roku pojawi się na platformie Nintendo Switch i uraczy kolejne rzesze graczy. Tak też się stało.
It Takes Two i 10 mln sprzedanych kopii gier - ogromny sukces twórców
Debiut na przenośnej konsoli od japońskiego giganta popchnął It Takes Two do kolejnego sukcesu. W najnowszym oświadczeniu Hazelight pochwaliło się fantastycznym wynikiem. Sprzedano już ponad 10 mln kopii tej nagradzanej produkcji.
Nie wiadomo, jakie są kolejne plany Josefa Faresa i jego zespołu. Hazelight specjalizuje się w grach kooperacyjnych, bowiem prócz It Takes Two, szerokie uznanie zyskał także inny tytuł wyprodukowany przez ten sam zespół - A Way Out. Fani z niecierpliwością czekają na kolejny wybitny tytuł, który ponownie zmusi nas do współpracy.










