Najlepsze gry, które przejdziesz w 5 godzin. Oto produkcje na jeden wieczór

W ostatnich latach na rynek wydanych zostało wiele złożonych gier z bogatymi, mięsistymi fabułami oraz historiami, w których zatopić można się na długie dni i tygodnie. Jeśli szukacie jednak ciekawych produkcji gamingowych, które chcecie przejść w kilka godzin, to trafiliście pod dobry adres. Prezentujemy najlepsze krótkie gry warte ogrania.

Portal

  • Platformy: PC, Xbox 360, Android

Zestawienie otwiera nam hitowa produkcja od Valve, która swój debiut zaliczyła już dosyć dawno temu - dokładnie w 2007 roku. Jest to oczywiście Portal cieszący się niesłabnącą popularnością, legitymujący się przy tym fantastycznymi ocenami (98% pozytywnych na Steamie).

W Portalu gracze muszą rozwiązać szereg fizycznych łamigłówek i zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Akcja rozgrywa się na terenie tajemniczych laboratoriów Aperture Science.

Portal powinniście przejść w ok. 4 godziny. Skupiając się na głównej fabule i podstawowych celach, czas ten można jeszcze nieco skrócić.

Reklama

Stray

  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Stray to gra przygodowa osadzona w dystopijnym cyberpunkowym świecie. W produkcji wcielamy się w samotnego bezpańskiego kota, przed którym jawi się szereg wyzwań i zadań do realizacji. Produkcja urzekła graczy niebanalną grafiką, ciekawymi mechanikami i inną niż wszystkie warstwą fabularną nastawioną na eksplorację tajemniczego świata z licznymi aspektami logicznymi.

Stray to dosyć nowa produkcja (debiut w lipcu 2022 roku), która zdążyła przez ten czas zaskarbić sobie sympatie milionów graczy. Dzieło od Annapurna Interactive powinniście ukończyć w 5 godzin, skupiając się na głównych zadaniach. Poboczne misje i rzetelne przemieszczanie się po świecie zaprojektowanym przez twórców naturalnie wydłuży ten czas.

To the Moon

  • Platformy: PC, Nintendo Switch, iOS, Android

To the Moon to kolejny dowód na to, że da się stworzyć bardzo udaną, ciekawą grę przygodową z elementami RPG, którą z wypiekami na twarzy przejdziemy w pełni zaledwie w jeden wieczór.

W grze wcielimy się w dwóch naukowców, którzy chcą ofiarować kończącym swój żywot pacjentom szansę cofnięcia się do początku ich życia, by pewne wspomnienia przeżyć na nowo... niestety tylko w ich własnych umysłach. To the Moon oferuje ciekawą szatę graficzną oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Produkcja nie powinna Wam zabrać więcej niż 4,5 godziny do całkowitego jej przejścia.

What Remains of Edith Finch

  • Platformy: PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, iOS

Oto jedna z najkrótszych pozycji w naszym zestawieniu. What Remains of Edith Finch to gra, którą przejdziecie nawet w... 2 godziny. Tak czy inaczej warto wypróbować tę produkcję, ze względu na jej unikalny charakter. Wyprodukowane przez Giant Sparrow dzieło oferuje szereg unikalnych, osobliwych historii pewnej rodziny żyjącej w stanie Waszyngton w USA.

Gone Home

  • Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Gone Home to przygodowa gra, w której świat zaprojektowany przez deweloperów obserwować będziemy z perspektywy osoby trzeciej. Dzieło powstało z ramienia studia The Fullbright Company - od weteranów serii BioShock.

Gone Home jest swoistą fabularną produkcją eksploracyjną z licznymi elementami interakcji i symulacją. "Przesłuchaj każdy szczegół pozornie normalnego domu, aby poznać historię ludzi, którzy tam mieszkają. Otwórz dowolną szufladę i drzwi. Podnoś przedmioty i badaj je, aby odkryć wskazówki. Odkryj wydarzenia z życia jednej rodziny, badając, co po sobie pozostawili" - czytamy w opisie dzieła.

Gone Home przejdziemy w ciągu 3 godzin intensywnej rozgrywki (główna warstwa fabularna i wszystko co poboczne).

Brothers: A Tale of Two Sons

  • Platformy: Xbox 360, PC, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, iOS, Android

Brothers: A Tale of Two Sons to baśniowa produkcja traktująca o losach dwóch braci, którzy wyruszyli na poszukiwanie lekarstwa dla ojca walczącego o życie. Tytuł oferuje rozgrywkę solową w nietypowym trybie współpracy - gracz steruje zarówno jedną, jak i drugą postacią.

Podczas eksploracji świata natrafiać będziemy na rozmaite łamigłówki do rozwiązania. Nie zabraknie także wielu zagrożeń czyhających na graczy w tym m.in. bossowie do pokonania. Idealnym opisem tego dzieła jest: "Gdy jeden osłabnie, drugi musi być silny. Gdy jeden się boi, drugi musi wykazać się odwagą. Muszą być dla siebie... Braćmi".

Tytuł od Starbreeze AB powinniście przejść w kilka godzin.

INSIDE

  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, iOS

Pora na kolejną ciekawą grą platformową. INSIDE to produkcja powstała z inicjatywy studia PlayDead, znanego z hitowego dzieła Limbo. W INSIDE kierujemy samotnym chłopcym, który znajduje się w samym centrum mrocznego projektu.

Świat skonstruowany przez twórców ocieka tajemniczością, ponurymi miejscami i złowrogimi ludźmi nastawionymi na schwytanie naszego protagonisty. To, co charakteryzuje to dzieło, to przede wszystkim spora liczba zagadek i wykazanie się zręcznością.

INSIDE zapewni zabawę na kilka ładnych godzin. Nie powinniście jednak wykroczyć poza 4,5 godziny rozgrywki, nawet w przypadku dosyć skrupulatnej gry.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe

  • Platformy: PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

Produkcja o której mowa, to poszerzona wersja wydanej w 2013 roku gry The Stanley Parable. Dzieło otrzymało wiele nagród, uznane zostało zarówno przez graczy, jak i krytyków. W odświeżonym wydaniu doświadczymy przede wszystkim wielu nowych: lokacji, decyzji i sekretów.

W tytule wcielimy się w Stanleya, pracownika pewnej korporacji. Sama rozgrywka oparta jest na dużej dawce dosyć nietypowego humoru. Wiele sekwencji nie zostało wyjaśnionych, choć w dużym uproszczeniu możemy przyjąć, iż The Stanley Parable: Ultra Deluxe jest grą eksploracyjną, narracyjną z elementami interakcji.

Główna warstwa fabularna z sekwencjami pobocznymi powinna zabrać Wam od 5 do 5,5 godzin czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: portal | Stray
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy