Nadchodzi remake legendarnej części Prince of Persia. Będą też nowości

Prince of Persia to jedna z najbardziej legendarnych gier ostatnich trzech dekad. Gra Ubisoftu do dziś jest wspominana z wielkim sentymentem. Niedawno pokazano trailer remake’a "Piasków Czasu". Teraz twórcy wypowiedzieli się na temat jego szczegółów.

Prince of Persia ceniona przez graczy od lat

Prince of Persia: Piaski Czasu ujrzało światło dzienne w listopadzie 2003 roku. Za produkcję tego tytułu odpowiadał kanadyjski oddział Ubisoftu, dokładniej zlokalizowany w Montrealu. Gra podbiła serca zarówno graczy, jak i krytyków oraz recenzentów. Była to już czwarta część serii (ta została zapoczątkowana jeszcze w 1989 roku) i jednocześnie pierwsza z serii "Piaski czasu". Tytuł ten do dziś jest wspominany z ogromną nostalgią, choć przed ponad dwie dekady nie doczekał się odświeżenia.

W zamian za to w kolejnych latach Ubisoft wypuszczał następne gry marki Prince of Persia, które miały już bardzo różny odbiór wśród fanów. Od kilku lat jednak mówi się głośno o remake’u Prince of Persia: Piaski Czasu. Ten projekt był bardzo mocno odkładany w czasie przez producentów. W międzyczasie Ubisoft musiał zmierzyć się ze sporymi kłopotami, co zapewne również miało negatywny wpływ. Niedawno jednak doszło do przełomu w tej kwestii.

Reklama

Podczas Ubisoft Forward pokazano krótki zwiastun remake’u i poinformowano, że powinien mieć on premierę w 2026 roku. Teraz zdecydowano się ujawnić kolejne wieści. Okazuje się, że tytuł przejdzie kilka zmian względem produkcji z 2003 roku.

Remake Prince of Persia: Piaski Czasu przejdzie modyfikacje

Robienie remake’ów dawnych hitów miewa różne skutki i bardzo różny odbiór wśród graczy. Bywają przykłady dobrego działania, jak chociażby z pierwszą częścią legendarnej Mafii, która została świetnie przyjęta po premierze Definitywnej Edycji, a remaster trylogii GTA (III, Vice City, San Andreas) już został mocno skrytykowany przez sporą część społeczności graczy.

Mając to na uwadze, Ubisoft nie będzie chciał wprowadzać rewolucyjnych rozwiązań do remake’a Prince of Persia: Piaski Czasu. Nie oznacza to jednak, że gra nie przejdzie pewnych modyfikacji w rozgrywce. O nich mówi wywiadzie dla oficjalnej strony Ubisoftu dyrektor kreatywny - Jade Adam Granger.

W dalszej części wypowiedzi Granger opowiada o systemie walki. Ten z 2003 roku jest dzisiaj już mocno przestarzały i należy wprowadzić w nim istotniejsze zmiany. Powołuje się na takie tytuły, jak Dark Souls czy God of War, które podniosły oczekiwania graczy w tym aspekcie i Ubisoft będzie próbował im sprostać w remake’u. Jednak do tego, byśmy sprawdzili, jak będzie wyglądała walka w odnowionym Prince of Persia: Piaski Czasu zostało jeszcze kilka miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prince of Persia | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy