Nadchodzi DirectX 12. Oficjalna zapowiedź jeszcze w tym miesiącu

Od pojawienia się jedenastych bibliotek DirectX minęło już kilka lat, tak więc kwestią czasu jest pojawienie się ich następcy, zwłaszcza, że na horyzoncie majaczy powoli kolejny Windows.

Rzeczywiście - DX 12 ma zostać zaprezentowane na tegorocznym zjeździe developerów Game Developers Conference. 20 marca na Game Developers Conference odbędzie się wykład Anuja Gosalii z Microsoftu zatytułowany DirectX: Evolving Microsoft’s Graphics Platform.

Jego opis dostępny na oficjalnej stronie imprezy daje do zrozumienia, że w jego trakcie gigant z Redmond zamierza zaprezentować nowości związane ze swoimi bibliotekami. Co prawda nie pada tam wzmianka o DirectX 12, ale uruchomiona przez koncern strona internetowa nie pozostawia już złudzeń.

Firma zaprasza na wspomniane wyżej spotkanie na tegorocznym GDC, na którym ma zostać ujawniona "dwunastka". Wykład wspierają AMD, Intel, Nvidia oraz Qualcomm Snapdragon. Prezentacja DirectX 12 może być wstępem do rychłej zapowiedzi kolejnego Windowsa, zwłaszcza, że nowe biblioteki debiutowały zazwyczaj wraz z następnymi "Okienkami". A według plotek, najnowszy system operacyjny Microsoftu ma zostać pokazany w kwietniu.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy