Na The Elder Scrolls 6 poczekamy jeszcze długie lata

​Jeśli liczyliście na jakąś aktualizację w temacie nowej odsłony popularnej serii, to właśnie się doczekaliście, ale...

... z pewnością nie to chcieliście usłyszeć. Od pierwszej zapowiedzi The Elder Scrolls 6 minęły już dwa lata, fani liczyli więc na to, że deweloper już niebawem podzieli się z nami informacjami o postępach w pracach czy zaprezentuje pierwsze screeny, materiały itp.

Tymczasem nic takiego nie miało miejsce i w najbliższym czasie się to nie zmieni, bo przedstawiciel Bethesdy skutecznie ostudził nasz entuzjazm, wyjaśniając, że nie mają nam nic do powiedzenia ani w temacie nowej części Elder Scrolls, ani zapowiedzianego mniej więcej w tym samym czasie Starfield.

Reklama

Co ciekawe, gdyby nie pewien dociekliwy fan, który postanowił wiercić dziurę w brzuchu przedstawicielowi dewelopera, to nie dowiedzielibyśmy się nawet tego. Jak bowiem wyznał starszy wiceprezes ds. marketingu i komunikacji, jego firma nie będzie miała nic do powiedzenia w temacie The Elder Scrolls 6 jeszcze przez lata.

Jak twierdził: - Nadejdzie po Starfield, o którym w sumie jeszcze nic nie wiecie. Jeśli więc przychodzisz do mnie z pytaniem o detale teraz, a nie za kilka lat, to muszę zawieść twoje oczekiwania.

Mówiąc krótko, można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że w ciągu najbliższych lat nie usłyszymy nic ani o The Elder Scrolls 6, ani Starfield i na dłuższy czas możemy o nich zapomnieć. Wiele wskazuje na to, że Bethesda skupi się w najbliższej przyszłości na zupełnie innych projektach, jak Deathloop and Ghostwire: Tokyo.

Co prawda na te również nie można narzekać, bo za pierwszy z nich odpowiada znane z Dishonored studio Arkane, a za drugi twórca Resident Evil, Shinji Mikami, ale raczej nie o to fanom TES chodziło.

Pocieszający jest jedynie fakt, że oba zapowiedziane podczas targów E3 2018 tytuły trafią już najpewniej na nową generację sprzętu, więc kiedy dostaniemy je w swoje ręce, powinny przyprawić nas o opad szczęki. Warto też przypomnieć, że Starfield jest bardzo ciekawy z jeszcze jednego względu, a mianowicie jest to pierwsza nowa marka Bethesdy od 25 lat! Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko uzbroić się w dużo cierpliwości i czekać, przy okazji licząc na to, że będzie warto.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Elder Scrolls 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy