"Musimy pogadać" - przestępca ze zwiastuna GTA 6 zwrócił się do Rockstar Games

Od kilku dni w świecie gier wideo mało mówi się o innych tematach oprócz zwiastuna GTA 6. Produkcja Rockstar Games w kilka dni osiągnęła ponad 120 milionów wyświetleń na YouTube. Z dnia na dzień odkrywanych jest coraz więcej elementów zawartych w 90-sekundowym klipie. Pojawiła się tam m.in. postać znanego przestępcy z Florydy.

GTA jest pełne nawiązań do kultury masowej

Niedawno wspominaliśmy o tym, że jedna z kobiet przedstawionych na zwiastunie GTA 6 jest inspirowana prawdziwą postacią. Mianowicie mowa o starszej kobiecie, która będąc ubrana w koszulę nocną trzyma w obu dłoniach młotki. Jest to jasne nawiązanie do głośnej sprawy z Los Angeles sprzed kilku lat, gdy kobieta w szale zaczęła demolować auta stojące na parkingu i inne elementy przy użyciu młotków.

Nawiązania kulturowe w serii Grand Theft Auto nie są niczym nowym ani specjalnie zaskakującym. Od lat seria studia Rockstar Games wyśmiewa wiele trendów obecnych w tzw. mainstreamie, nawiązuje do aktualnych wydarzeń, czy nawet je komentuje w oryginalny dla siebie sposób. Jest to jeden z charakterystycznych elementów każdej części GTA i coś, za co miliony graczy pokochały tę serię.

Reklama

Słynny przestępca z Florydy w GTA 6

Okazuje się jednak, że w opublikowanym kilka dni temu zwiastunie jest więcej postaci, które są inspirowane osobami ze świata realnego. Kolejną z nich jest słynny przestępca z Florydy, którego cechą charakterystyczną są tatuaże pokryte na niemal całej twarzy. Był on wielokrotnie skazywany przez amerykański wymiar sprawiedliwości. Jego rozmowa na sali sądowej, gdy odmówił wsparcia ze strony adwokatów stała się bardzo popularna w sieci kilka lat temu.

Podobizna Lawrence’a Sullivana, bo tak naprawdę nazywa się "Joker z Florydy", pojawia się w końcowych fragmentach zwiastuna. Jednak jak na razie nie wiemy, czy postać inspirowana Sullivanem, będzie odgrywała jakąś większą rolę w części fabularnej. Co ciekawe, sam pierwowzór postanowił zareagować na odwzorowanie swojej postaci w jednej z najbardziej oczekiwanych gier wideo w historii. Dodał on w mediach społecznościowych krótki film z wiadomością o treści z wiadomością do twórców "Musimy porozmawiać, GTA".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy