MouseCraft: "Współtwórcza" aktualizacja, plany na przyszłość, data premiery

MouseCraft, jedna z najciekawszych polskich gier indie ostatniego czasu, stanowiąca połączenie Lemmingów i Tetrisa, została właśnie zaktualizowana.

Ponadto, ci, którzy kupili już grę, otrzymali klucze do Steama - gra ukazała się już bowiem w ramach Wczesnego Dostępu. Jak powiedział nam Tomasz Tomaszewski z Crunching Koalas, w oparciu o system dystrybucyjny, pozwalający nabywcom wybierać aspekty gry, na które chcą przeznaczyć pieniądze, aktualizacja obejmuje:

  • Nowe plansze inspirowane planszami ułożonymi przez fanów przy pomocy wbudowanego w grę edytora;
  • Nową lokację;
  • Nową mapę gry, pokazującą, ile plansz będzie w ostatecznej wersji;
  • Klucze steamowe dla tych, którzy kupili grę.

Ponadto, twórcy podzielili się z nami planami na przyszłość. Zamierzają kontynuować proces alpha-fundingowy (a więc nadal możecie wybrać, na rozwijaniu którego aspektu MouseCrafta wam zależy), by ostatecznie wydać grę na przełomie stycznia i lutego 2014.

W chwili premiery zmieni się również cena - w tej chwili grę nabyć można za 6,99 dolara (około 21,62 zł) na Steamie oraz za 4,99 dolara (około 15,44 zł) poprzez oficjalną stronę gry, TUTAJ. Po premierze MouseCraft kosztować będzie 9,99 dolara (ok. 30 zł) na Steamie oraz 6,99 dolara (ok. 21,62 zł) na stronie, przy czym każdy, kto kupi grę przez stronę, otrzyma również klucz na Steama.

Jeżeli zaś nie wiecie, o jakiej grze w ogóle mowa: