​Mortal Kombat 12. Co z kolejną częścią popularnej serii? Twórca wyjaśnia

Czekacie na Mortal Kombat 12? Nie mamy dla was rewelacyjnych wieści. Najprawdopodobniej kolejna odsłona popularnej bijatyki nie pojawi się prędko na rynku, a mówi o tym sam Ed Boon, czyli główny twórca gry i współzałożycieł studia NetherRealm.

Mortal Kombat to najpopularniejsza seria gier osadzonych w gatunku bijatyk. Pierwsza część pojawiła się na rynku w 1992 roku, więc dokładnie 30 lat temu. Tytuł wyrobił sobie tak rozpoznawalną markę, że przyciągnął do siebie nawet branżę kinematograficzną. W ten właśnie sposób doczekaliśmy się kilku ekranizacji filmowych i adaptacji serialowych kultowej już (i krwawej) bijatyki.

W przeciągu minionych trzech dekad branża gier doświadczyła blisko dwudziestu gier z serii Mortal Kombat, a ostatnia odsłona, czyli Mortal Kombat 11 debiutowała na pecetach, konsolach poprzedniej generacji i przenośnym Nintendo Switch nie tak dawno, bo w 2019 roku.

Reklama

Mortal Kombat 12 jeszcze nie teraz? Twórca serii zabiera głos

Seria nadal ma wielu oddanych graczy, którzy wyczekują kolejnej części Mortal Kombat. Niecierpliwość i zapędy wszystkich fanów postanowił nieco stonować sam twórca gry Ed Boon. Założyciel studia NetherRealm wyjaśnił, że celem producentów jest skupienie się na 30. rocznicy serii gry.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Mortal Kombat 11 nadal otrzymuje regularne aktualizacje, a trzyletniej produkcji w żadnym nie wypadku nie określimy jako "starą". Najpewniej do kolejnego ogłoszenia poczekamy jeszcze trochę, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mortal Kombat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy