Reklama

Monument Valley - mobilny przebój trafi na PC

Monument Valley to jedna z najbardziej docenionych gier mobilnych ostatnich lat. Wkrótce trafi na komputery osobiste.

Studio Ustwogames zapowiedziało, że pracuje nad konwersją swojej najbardziej docenionej dotychczas gry wideo - Monument Valley - w wersji na PC. Jej premierę zaplanowano na 12 lipca. Produkcja ukaże się z dopiskiem Panoramic Collection. Autorzy szykują pakiet, który obejmie nie tylko pierwszą i drugą część, ale także trzy DLC - przeznaczone dla "jedynki" Forgotten Shores i Ida's Dream oraz stworzone z myślą o "dwójce" The Lost Forest.

Poszczególne gry będzie można kupić także osobno, ale decydując się na zestaw, możemy liczyć na atrakcyjny rabat (choć nie wiadomo jeszcze, jak duży). Monument Valley: Panoramic Collection znajdziemy w ofercie sklepu Steam. A podtytuł wziął się najprawdopodobniej stąd, że twórcy w pecetowej wersji wporwadzą obsługę monitorów o formacie 21:9.

Reklama

Monument Valley - smartfonowo-tabletowy przebój

Jeśli nigdy do tej pory nie graliście w Monument Valley (bo na przykład nie grywacie wcale na smartfonach i tabletach), będziecie mieli doskonałą okazję do nadrobienia zaległości. Nawet jeśli nie lubicie gier logicznych, powinniście spróbować - prawdopodobnie zmienicie stosunek do tego gatunku (na lepszy, rzecz jasna).

W Monument Valley wcielamy się w bohaterkę, która przeskakuje przez kolejne platformy, których geometryczny układ nieustannie się zmienia. Aby dotrzeć do celu (czyli po prostu na drugi koniec planszy), manipulujemy różnymi elementami. Gra osiągnęła olbrzymią popularność. Pobrano ją ponad 100 mln razy na urządzenia z Androidem oraz iOS-em. Produkcja Ustwogames zdobyła także 29 prestiżowych nagród.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy