Monster Hunter Wilds - pierwszy zwiastun nowej odsłony serii

Capcom przygotował dla fanów Monster Huntera nie lada niespodziankę na The Game Awards 2023. Podczas gali oficjalnie zapowiedziano Monster Hunter Wilds.

Monster Hunter znajduje się aktualnie w bardzo dobrej sytuacji. Po latach wydawania gier na platformach Nintendo Capcom wreszcie otworzył się na więcej platform i trafił do ogromnej grupy osób na zachodzie. Liczne bronie, wymagające bossy oraz precyzyjna walka sprawiła, że ostatnimi odsłonami zainteresowało się wielu fanów soulslike’ów.

Za sukces Monster Huntera w ostatnich latach odpowiedzialne jest przede wszystkim World. Gra trafiła na konsole oraz PC, a jej endgame sprawił, że do teraz cieszy się ona dużą popularnością na Steamie. Nawet po premierze Rise, które wprowadziło do serii wiele nowych mechanik, niektórzy wciąż uważają, że World jest zdecydowanie lepszą grą.

Reklama

Na horyzoncie pojawił się jednak właśnie nowy zawodnik, który będzie miał szansę pokonać oba te tytuły. Podczas The Game Awards 2023 zadebiutował zwiastun Monster Hunter Wilds, który w 2025 roku ma pojawić się na PC, Playstation 5 oraz Xbox Series X/S.

Krótki zwiastun został opatrzony komentarzem ze strony producenta serii, Ryozo Tsujimoto. Na kanale YouTube PlayStation wyraził on entuzjazm związany z tą zapowiedzią, ale przyznał, że nie mogą jeszcze zdradzić wielu szczegółów. Poinformował jednak, że planowana jest globalna premiera, a gra wejdzie na wyższy poziom pod względem zaprojektowania ekosystemów, flory i fauny.

Fani Monster Huntera spekulują już, że Wilds może zmienić jeszcze więcej niż mogliśmy się spodziewać po nowej odsłonie Monster Huntera. Na pierwszy rzut oka Wilds wygląda na grę z pełnoprawnym, otwartym światem. Capcom mógłby więc wykorzystać kilka rozwiązań z poprzednich paru części i zbudować z nich rozległą mapę, na której grasowałyby przeróżne, silne potwory.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom | Monster Hunter Wilds
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy