Reklama

Monster Hunter Rise wkrótce zagości na platformach PlayStation i Xbox?

​Nowe informacje ujawnione przez Insider Gaming sugerują, że Monster Hunter Rise wkrótce pojawi się na konsolach najnowszej generacji.

Gra ma zadebiutować już 20 stycznia przyszłego roku. Jeśli tak będzie faktycznie, to potwierdzenia tej informacji należy się spodziewać na nadchodzących The Games Awards, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że Insider Gaming jest pomysłem Toma Hendersona, więc plotka ta ma w sobie spore prawdopodobieństwo bycia prawdziwą. Port gry na konsole nowej generacji ma działać natywnie w 4K i 60FPS oraz mieć wsparcie dla dźwięku 3D. Również wiosną mamy otrzymać kolejne rozszerzenie do gry.

Reklama

Monster Hunter Rise pojawił się pierwszy raz w marcu 2021 na konsoli Nintendo Switch i okazało się być ogromnym sukcesem. Gra sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy.

Gra często była oceniana na 9 i 10/10, a recenzenci chwalili sobie między innymi nowe mechaniki, gatunki potworów oraz ogólny setting. Gra została uznana kamieniem milowym w historii serii. W niecały rok po premierze także gracze pecetowi otrzymali okazję zagrania w ten tytuł - gra jest dostępna między innymi na platformie Steam.

O ile plotki się potwierdzą, wersja na nowe konsole z pewnością przyciągnie rzesze nowych fanów, pozwoli również starym wyjadaczom w świeży sposób spojrzeć na markę.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że gra będzie pasować do “nowej generacji" nie tylko rozgrywką, ale też dopełnieniem standardów oprawy graficznej oraz dźwiękowej.

Pamiętajmy też, że poprzednie wersje oferowały możliwość przejścia kampanii w trybie kooperacji, liczymy więc, że wersja na “duże" konsole również da graczom taką możliwość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monster Hunter Rise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy